• bir donem galatasaray'da forma giymis unutulmaz kaleci. kayserispor'dan gelmisti. onu unutulmaz kilan olay ise 1996 yilindaki tsyd kupasi macinda besiktas'tan yedigi ilginc gollerin akabinde kafasini kale diregine vurmasiydi. galatasaray'da sadece tsyd kupasinda forma giyebilmis ve hemen gonderilmistir. daha sonralari besiktas'in eski kalecisi fevzi tuncay'a ilham vermistir bu hareket. bu unutulmaz kaleciyi hatirlamak icin bkz:

  http://img160.imageshack.us/…hmetduymazergsjo7.jpg/
 • pierre esser'den sonra sarı kırmızılı camianın asla unutamadığı kaleci. istanbul'a gelinceye kadar ümit vaadeden isim için beklentiler büyüktü. mehmet, 27 temmuz 1996'da sıcak bir inönü akşamında sergen ile orhan kaynak tarafından depresyona sokulmuştu. televizyonlarda canlı yayında intihara teşebbüs edip, kale direğini çatlatan bu isim arada sırada forma şansı bulsa da, hiçbir zaman tutunamamıştı...
 • yasdan dolayı tam anımsamasam da pederin kufurlerinden hatırladıgım kadarıyla,o golu yedikten sonrada amele oldugu,insaatlarda calıstıgı yeteneksizin biri oldugu yonunde bi suru hakkında saydırılan kaleci.maclarda hep kalecilik yapan ve onları gozlemeleyen biri oalrak katırladıgım kadarıyla formanın kollarını sıvardı,bu yuzdende karpuz tutan kisilerle arasında bi bag kurulmus,gondermeler yapılmıstı adama.
  o golude sifo mehmet attıydı hatırladıgım kadarıyla.teknik ama yavas bi sekilde kaleye vurmustu.mehmet'de kale diregine toslamıstı.fevzi'nin yedigi gollerin yanında cok sıradan bi goldu bana gore ,macın cok onemli bi mac olması,bi de o donem galatasarayda ki kaleci bollugundan dolayı harcanmıs gitmisti.fenerbahcenin enke 'ye yaptıgı ne ise,bu adamada aynısı yapıldıydı diyebilirim.
 • uyu$turucu satıcılıgından dolayı tutuklanan eski kaleci.

  90'lı yılların ortasında artık kaleci sorunundan bunalan galatasaray'ın transfer bütcesinin tamamına yakınını kaleciye ayırdıgı dönem icinde galatasaray'a transfer edildi.
  aynı dönem icinde mehmet bölükba$ı, volkan kilimci, pierre esser, hayrettin demirba$ gibi hepsi aynı anda kaleye gecse kâr etmeyecek kaleciler icinde kalede en erken $ans bulan isimdi. ama sıcak futbol icin elveri$li bir yaz gecesinde sergen yalcın ve orhan kaynak tarafından kalecilik kariyerine son verildi.
  kafasını kale direklerine $iddetli bi bicimde vurduktan sonra sahalardan uzakla$tı, bugunlerde ise gazetelerin arka sayfası yerine 3. sayfasından bize kendini hatırlattı..
 • ayrıca 1996-1997 sezonunda galatasaray ve fenerbahçe arasında oynanıp, 3-2 fenerbahçe lehine sonuçlanmış bir lig maçında boliç'in şutunu kucağından içeri yumurtlamış kalecidir.anlaşılacağı gibi tsyd kupasından hemen sonra gönderilmemiştir,bir sezon boyunca galatasaray'ın yedek kalecisi olmuştur. bu kupadan hemen sonra gönderilen - hatta gönderilmek tabiri hafif kalır; direkt şutlanan - tek kaleci, 1997 ağustosundaki bir maçta galatasaray'a 6-0 yenilen beşiktaş'ın kalesini koruya(maya)n, "bülent" isimli biridir. (soyadını bilen varsa beri gelsin.)*

  (*)bulent ataman imis
 • saçlarına gurban olduğum kaleci.

  9 şubat 1997 fener gs maçında boliç'in vurduğu şutu içeri almıştır.
 • "kaleci saçlı adam" deyiminin vucut bulduğu ;

  fenerbahçe'li toprak ve faruk karışımı bir tipe sahip, kale direklerine kafa atmasıyla meşhur kapıcı...
hesabın var mı? giriş yap