şükela:  tümü | bugün soru sor
 • habertürk gazetesinden atilla türker imzalı haber. olcay şahan’ı ocak ayında trabzon’a 200 bin euro gibi komik bir rakama veren beşiktaş, mehmet ekici’nin 6 aylık süreçte (fenerbahçe’nin yana yakıla ofansif orta saha aradığı dönem) beşiktaş’tan başka bir takımda transfer olması halinde 1,5 m euro ödeyeceğini taahhüt ettirmiş. mertcan transferi ile de trabzon’un zararı minimuma indirilmiş. sözleşme sayfasının da olduğu haberin linki burada *

  sorsan fener şikeci, bunlar pirüpak kulüpler. düzenledikleri tezgaha bak.

  düzeltme:link
 • haber değeri taşımaz, bjklisi, tslisi, fb'lisi zaten herkes biliyordu.

  edit: galatasaraylı adamın bjkyi savunması normaldir. ye fenerbahçelisinizdir ya da fener düşmanı.(bkz: selçuk yula)
 • malumun ilanıdır. zaten bu böyle idi. olcay o kadar ucuza gidip, saçma sapan bir oyuncuya o kadar para verildiği anda beşiktaş'ın şike yaptığı ortadaydı.

  ne diyelim, bunu biz bile anladık ama tüpçüsü savcısı anlamadı nedense. yazık ülkeye bak..

  edit: "beşiktaş'ın son 2-3 senede yaptığı transfer şikesinin haddi hesabı yok. adamlar demba ba'yı, atınç nukan'ı, ersan adem gülüm'ü sözde bilmem kaç milyon avroya satıp tekrar kiraladı. leipzig'in ayağına top değmemiş atınç'ı 6 milyon avroya alıp beşiktaş'a tekrar 100 bin avroya kiralaması kime mantıklı geliyordur? :d"

  bir çaylak arkadaşımızın mesajıdır.

  edit 2: "fenerbahçe'nin kaleci ertuğrul'u boluspor'a 1 milyon euro bedelle satması!hangi başlık altında incelenir? boluspor'un transfer bütçesi o kadar değilken..."

  bu da bir diğer çaylak arkadaşımızdan geldi. fenerbahçeli olarak paylaşmak istedim.
 • inşallah menemene koyacak biber bulamazsınız.
 • ülkede bir vatan hainliği iki şike kavramının içi acayip boşaltıldı. borçlar kanunu'nda yasal dayanağı bulunan ((bkz: şufa hakkı)) , hadi hukuk bilmiyorsanız fm'de bile bulunan bir transfer sisteminin (right of first refusal) uygulanması nasıl fenerbahçe'nin şike muhabbetine gölge düşürebilir anlamıyorum. hadi diyelim yapılan şok şok çok gizli illuminatici transfer anlaşması talimatnamelere aykırı. beşiktaş transferde usulsüzlüğün kralını bile yapmış olsa bunu fb'nin şike muhabbetini hafifletmek için kullanarak nereye varmak ne yapılmak istenmektedir?

  sabah sabah galatasaraylı adama beşiktaş'ı savundurttunuz ya. artık akşama rakımın yanında tiner ısmarlayan bir renksiz çıkar belki.
 • ulan bu beşiktaş'ın ekici'den çektiği nedir arkadaş? adamı alamadılar, üstüne kazıklandılar, bir de üstüne bütün sezon oynamayan ekici bir tek beşiktaş maçlarında oynadı, o maçlarda da harika oynadı.

  neyse, sen dinlen mehmet ekici, daha çok beşiktaş maçı var :))

  not:sarısıyla lacivertiyle
 • fazla şereften yapılmış bir ayak oyunu. koskoca iki kulüp seferber olmuş fenerbahçe bir oyuncuyu alamasın diye götünü yırtıyor. böylesine bir eziklik de bunlara yakışırdı zaten.

  bu dalaverelerin aynısı tinercilerin çin ve leipzig transferlerinde de döndü. fener oyuncu alamasın diye böylesine katakullilere girişen adamlar ffp kıskacında neler yapmıştır varın siz tahmin edin. transfer düzenbazını sihirbaz diye övmeye çalışıyor bir de tinerini siktiklerim.
 • şufa hakkı yani mevcut kanundaki deyimle önalım hakkı, malın(genelde taşınmaz olur bu) önalım hakkı sahibi dışındaki üçüncü bir kişiye satılması durumunda, önalım hakkı sahibine malı satın alan kişiden dava açmak suretiyle alma yetkisi tanır.

  bu olay bakımından trabzonspor'un fenerbahçe'ye futbolcuyu satması ihtimalinde beşiktaş tarafından oyuncuyu fenerbahçenin elinden alma gibi bir lüksü olmayacağından üstteki entryde "vaguedespassions" isimli yazarın bilmiş bilmiş bahsettiği gibi bir önalım hakkından bahsedilemez. burada bir hukuki kurumdan bahsedilecekse bu cezai şart(ceza koşulu) olmalıdır.

  somut olayda trabzonspor beşiktaş'a karşı bir "yapmama borcu" taahhüt etmiş. bu yapmama borcuna katlanmaması veya yapmaktan kaçınmaması durumunda cezai şart ödemeyi kabul etmiştir.

  ayrıca tüm bunlara ek olarak bir fiilin kanuni dayanağının bulunması, o fiilin meslek etiği bakımından kabul edilebilir olması sonucunu doğurmaz. bu olay da pek tabii eleştirilebilir ve kanaatimce etik de değildir.
 • mehmet ekici bir senedir fenerbahçede oynuyor bilmeyenlere hatırlatayım istedim. hayır aziz yıldırım da gitti hala kim yaptırıyor bu haberleri anlamak güç. ayrıca trabzon nasıl zarar etmiş oluyor oynamayan bir adamı beşiktaşa veremeyip üstüne skor gol katkısı hatta takım içinde sinerji yaratmış hatta o sinerji ile ilk yarıdaki puanını ikiye katlamış. 4. oldu beşiktaş hala beşiktaş la uğraşıyorlar. herhalde türkiyenin iki büyük takımı olduğu için!.
 • imzaların kalplere atıldığı kulübün son sahtekarlığı.

  imzalar öyle derinlere atılıyor ki talisca çin'e gidiyor, wagner love kulübü icraya veriyor, lens kaçacak yer arıyor fener'e dönmek istiyor.

  ne kalpmiş be. manası derin. çok derin.

  ebesinin örekesi fiko, menemene devam.