şükela:  tümü | bugün
  • "sanik: ben o sirada ingiltere’deydim
    27 mayıs 2011 tarihli savcılık ifadesinde, mehmet eldem’in “ben böyle bir belge hazırlamadım, görmedim. bilgisayara da son kaydeden değilim. zira son kaydetme tarihi olan 6 kasım 2003 tarihinde türkiye’de değildim. 2003 haziran’ında çıktım, 2004 temmuz’unda ülkeye döndüm. bu arada ingiltere’deydim. dolayısıyla son kez benim tarafımdan kaydedilmesi mümkün değildir” dediğini okuyoruz.
    eldem, bu süre içinde ingiltere’deki savunma koleji’nde kurmaylık eğitimi görmüştür. eldem, mahkemeye 15 haziran 2004 tarihinde ankara esenboğa sınır kapısından çıkış yaparak ayrıldığını ve 30 temmuz 2004 tarihinde dönüş yaptığını ve geçen süre içinde türkiye’ye hiç gelmediğini kanıtlayan belgeler de sunmuştur.
    bu olguları belgeleriyle ortaya koyması, hava kuvvetleri personel dairesi başkanı tuğgeneral mehmet eldem’in 4 temmuz 2011 tarihinde 19 numaralı sanık olarak özel yetkili mahkeme tarafından tutuklanmasını önlemeye yetmemiştir. aynı belgede adı geçen tümgeneral ismail taş, daha önce 2 haziran 2011 tarihinde tutuklanmıştır. "

http://www.hurriyet.com.tr/….asp?yazarid=308&gid=61
  • f tipi örgüt kaçağı,aslen kula'lı ve izmir'de faaliyet gösteren kuyumcu.