şükela:  tümü | bugün
 • marmara üniversitesi hukuk fakültesi ceza hukuku anabilim dalı başkanı,günlerdir çeşitli kitaplarını oluyarak sınavlarından geçmek için kafayı yediğim insan.
 • prof olmasına rağmen cok tanınmayan , ama inatla kendini otorite olarak gören ceza hukukcusu..tanınmamış olmasından dolayı eziklik duyar
 • pek kıymetlı hocamdır kendılerı. ilginç sac ve kaş tarzı, inatçılığı, ondan hiç beklemediğimiz duygusallığı vs. pek sevdirir kendısını.
 • şeker gibidir, sınıf olarak suyuna gittiğiniz müddetçe o da sizin suyunuza gider. dersi iyi anlatır, ceza hukukuna hakim olan tüm prensipleri ve doktrindeki tüm teorileri iyi bilir. hatta kendisi de teorisyen gibi bir insandır zaten. üst üste koyulduğu takdirde, apartmanın 1.katına falan gelebilecek kalınlıkta ve sayıda kitaplar yazmıştır.

  ama son zamanlarda, yeni türk ceza kanunu'na göre düzenlenmiş ceza hukuku genel hükümler kitabının fiyatının 40 ytl'ye çıkarılmasına, sırf sert kapak olsun aşkıyla yanıp tutuştuğu için ses çıkarmayan profesördür kendisi.

  ''abi öğrenciyiz, bi güzellik yapamaz mısın be?'' dedirtir. dedirtendir.

  ceza hukuku genel hükümler dersi finalinden sonra gelen edit: iki dönemlik emin artuk öğrenciliğim boyunca anlamış bulunmaktayım ki; emin artuk, ters köşeye yatıranların şahıdır, şahbazıdır.
  kontrpiye ustasıdır. her sınavda ''acaba bu sefer ters köşeye yatırmaz mı lan?'' diye düşündürtür ama her zaman ters köşeye yatırır. böyle bir paradoks içinde çalışırsınız emin hoca'nın derslerine.
  ey öğrenci arkadaş;
  kesinlikle beklenen konulara çalışma, git, en saçma sapan, en kıyıda köşede kalmış konulara çalış. ya da vazgeçtim vazgeçtim sen en iyisi beklenen konulara çalış. ya da, hmm...
  düşün yani, tavsiye bile veremiyorum, o kadar ki ters köşe ustasıdır. süper penaltı atar.
 • einstein görünümlü ceza hukuku profesörüdür.
 • yeditepe üniversitesi hukuk fakültesinde ders verdiği için kendimi şanslı hissememi sağlayan hocaların hocası. beccaria'yı gramatica'yı faruk erem*'i bize tanıtmış, ceza hukukuna, suçluya da mağdura da nasıl bakılacağını , cezanın amacını benimsetmiş şahsiyettir. sınav öncesi öğrencilerini rahatlatan sınav sonrası beklentilerinin aslında daha yüksek olduğunu söyleyen ve öğrenciyi hep daha iyisi için motive eden, kendi hayatından ara ara hatıralarını anlatıp bizi büyüleyen insandır o. ters köşe yapsa da yapmasa da, ceza genelden kalsak da geçsek de biz her şekilde severiz kendisini.
 • hümanizm i sonuna kadar sindirmiş değerli hocam. pek farkedilmese de dünyanın sayılı ceza hukuku teorisyenlerindendir.
 • yaptığı işi seven, mütevazi bir kimsedir. çok iyi bir ceza hukukçusudur. not istemeye gidersen kızar, kitap istersen seve seve verir.
 • marmara üniversitesi hukuk fakültesinin dekanıdır.
 • prof. nuray eksi devletler özel hukuku dersinde , kendisi için , türkiye'nin en yakışıklı dekanı yakıştırması yaparak beni benden almıştır*
hesabın var mı? giriş yap