şükela:  tümü | bugün
 • özdemir erdoganin bilumum türküleri yorumladigi albümünde basrolü üstlenmistir. alemin en saglam tezenelerinden biridir mehmet babamiz. sesini de iyi kullanir.
 • pek sevmediğim bir muhteremdir.katıldığı bir programda klasik sanatçı kaprislerinden yaptığı görülmüştür.ama elif dedim be dedim türküsünün doğrusunu bizlere öğreten kişi olması itibariyle takdir edilesidir.
 • universityede sinif arkadasimin babasiydi. pek bi iyi adamdi.
 • bozuk düzen performansında doruk nokta, kendi tavrini ortaya koymus usta
 • itü bağlama günleri etkinliğinin üzerinden epeyce zaman geçti ama mehmet hocanın konserini hala unutamıyorum, neredeyse 2 saati bulan bir konserde mehmet erenler tek bir cızırtı pıtırtı bile yapmadan bitirdi konseri, hasta olduğu için söyleyemedi o güzel yorumundan mahrum kaldı insanlar ama yine de harikulade bir konserdi. özellikle konserin sonuna doğru çaldığı ve kondisyon gerektiren parçaları mükemmeldi.
  konser bittiğinde hoca ayağa kalktı, seyirciyi selamlamak için, salondaki herkes daha mehmet erenler kalkmadan ayağa kalkıvermişti mehmet erenleri ayakta karşılamak için... çok etkilendim kendi adıma.

  olası sebep: tahminimce salondaki izleyicilerin hepsinin ellerine en az bir kere bağlama değmişti ki bu takdiri ancak ellerine bağlama alanlar gösterirler.
 • kıyısından köşesinden bağlama çalan biri olarak bu adamı izlerken ve dinlerken gönül telimi titrettiğini hissediyorum.

  "26 ocak 1946’da ankara’da doğdu. 8 yaşında kendi kendine bağlama öğrenmeye başladı. yaklaşık 13 yaşında sahneye çıktı. aynı dönemde muzaffer sarısözen’in çağrılısı olarak "yurttan sesler" programına katıldı.

  1960’lı yılların başında çeşitli gazinolarda çalarak kendini geliştirdi. 1966’da trt’nin açtığı sınavı kazanarak ankara radyosunda göreve başladı. sonraki yıllarda istanbul devlet konservatuvarı'nda öğretim üyesi olarak çalıştı.

  1980’den sonra atandığı istanbul radyosunda bağlama sanatçısı ve koro şefliği görevlerini yerine getiren mehmet erenler, türkiye ve türkiye dışında birçok konser, seminer ve toplantıya katıldı.

  bugüne dek yaklaşık 20 kişisel albüm hazırladı."

  http://home.arcor.de/mehmeterenler/biyografi.htm
 • mehmet erenler'in türkülerimiz albümündeki al fadimem'i dinleyip kalp titremesi, gönül seğirmesi yaşayabilirsiniz.
 • küçücük parmakları ile bağlamaya her dokunuşunda ona tekrar tekrar can veren bir usta. kendisinden aldığım dersler sırasında en küçük bir kaprisini göremediğim, samimiyeti ile kolaylıkla her insanın saygısını kazanabilecek biri. tavırları kullanmadaki ustalığı onun nasıl bir müzik adamı olduğunu göstermekte.

  usta bağlama çalarken onu dinleyenin kendinden geçmemesi mümkün değildir. bu ülkede yetişmiş ender virtüözlerden biridir.

  ancak böyle büyük bir müzisyenin başlığında pek az entry olması toplum olarak müzik konusunda ne noktada olduğumuzun cevabını tokat gibi yapıştırıyor yüzümüze.
 • bozlak açışı konusunda zirve kabul edebileceğimiz büyük değerlerden.

  zara'nın avşar bozlağı yorumunda yaptığı açış, kendisinin o zirveye ne kadar yakıştığının göstergelerinden sadece biridir.
 • söğüt'ün erenleri'ni en güzel söyleyen ve özel bir sesi olan halk müziği sanatçısı.