şükela:  tümü | bugün
 • mehmet eryılmaz 1984 marmara üniversitesi rd.tv. bölümünden mezun oldu. mimar sinan ünv.sinema–tv bölümünde misafir öğrencilik yaptı. kısa film, deneysel ve belgesel filmler üzerinde yoğunlaştı. birçok reklam filmi ve klip yönetmenliği yaptı.
  son yıllarda, türk musikisi üzerine yaptığı filmler ve “bedr” filmiyle tanındı. yerli ve yabancı bir çok festivale katıldı. jüri üyelikleri yaptı. reklam,klip ve tanıtım filmleri haricinde şu ana kadar 16 filmi ve 11 ödülü var.*
  (bkz: copy paste adamciklari)
 • karamanda bir sagra special magazasi isletmekte olan kisi.
 • cem karaca nın ölümünden sonra yayınlanan hayvan terli klibini çeken kişi.
 • karaman'da artık simit sarayı türü bir dükkanı işletmekte olan kişi.
 • eyüp sabri tuncer cingılının da bestecisi. yaratici, elinden her is gelen, beraber film izlemesi zevkli kisi. radyo televizyon bölümüne girmeden önce asker olduguna inanmanın cok zor oldugu, numerolojiye hafiften takmis şahsiyet.
 • hazan mevsimi adlı filmi yazmış ve yönetmiştir.

  http://www.hazanmevsimifilm.com/
 • uludağ üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde öğretim üyesi. yard. doç. dr.

  4 yıllık üniversite öğrenim hayatımda yaratıcılığa ve öğrenciye bu derecede önem veren başka bir öğretim üyesi görmedim. kendisi birçok prof. ve doç dr'nın aksine öğrenciyi derse katmaya çalışır, isimlerini öğrenmeye gayret gösterir. öğrencilerin düşüncelerini önemser. dersine devam eden ve verdiği ödevleri yapan öğrencilerine ekstra puan verir, devamsızlık yapan ve ödev yapmayan öğrencilerine de herhangi bir dayatmada bulunmaz.

  birçok yönüyle klasik türk öğretim üyelerinden ayrılır. en yakın zamanda prof. olması ve hep böyle kalması dileğiyle.
 • akdeniz üniversitesinde dünya tatlısı bir psikiyatristtir zat-ı muhterem... pamuklara sarılmalı, kuş sütüyle beslenmeli ve anlatmalıdır... anlatsın ki böyle bir anlatıcıdan mahrum kalmasın nesiller...
 • uludağ üniversitesi böyle bir hocayı bünyesinde bulundurabildigi için övünmelidir. zira entellektüel bilgisi ve insani özellikleri ile soyu tükenen hoca grubundadır kendileri..
 • akdeniz üniversitesi tıp fakültesi'nde psikiyatri anabilim dalı öğretim üyesidir. modern bir eğitim kurumunda olmasına rağmen postmodernlikte sınır tanımamaktadır. ayrıca beşinci sınıf öğrencilere ders anlatırken "gerçek nedir arkadaşlar?" diye sormaktadır. bu soruya yanıt gelmediğinde "bakın bir tanımı bile yapamadınız, hani siz öss'de iyi puan alıp gelmiştiniz?" göndermeleri yapmakta, bir tanım yapan çıktığında ise bunu kabull etmeyip gerçeğin olmadığını söylemektedir. oysa gerçek tdk bilim ve sanat terimleri sözlüğü'nde "nesnel olan ve olanağın gerçekleşmesi sonucunda ortaya çıkan (nesne, koşul, durum)." olarak tanımlanmaktadır ve modern eğitim kurumunda çalışan birinin ya bunu kabul etmesi ya da daha doğru bir tanımı ortaya komak için çalışması gerekmetktedir. sen karşına gelen beşinci sınıf tıp fakültesi öğrencilerine bilimsel olmayan zırvaları aşılayamazsın.
  aynı öğretim üyesi dersinin devamında gerçeğin olmadığını kanıtlamal için örnekler sunmakta, fakat verdiği örneklerde yukarda bulunan gerçek tanımını doğrulamaktadır. gerçeğin olmadığını anlatmak için john f kennedy suikastını örnek vermektedir. tutanaklara göre katil bir binanın bilmem kaçıncı katından, tek bir tüfekle john f kenedy'yi birden fazla noktadan, bir ağacın arkasından ve bellli bir hızla gitmekte olan makam aracının içndeyken vurmuştur.
  daha sonra dünyanın en başarılı keskin nişancıları aynı hızda giden bir araçtaki maketi aynı ağacın arkasından aynı şeklilde vurmayı başaramamıştır. işte bu olay bütün dünyaya gerçek diye sunulmuştur. "gördünüz mü?" diyor hoca bu noktada. "işte gerçek yokmuş!"
  hocam postmodern olacağım diye saçmalıyorsun. tam da "gerçek"'in ne olduğunun tanmını yapıyorsun. bak tdk ne diyor, "nesnel olan ve olanağın gerçekleşmesi sonucunda ortaya çıkan (nesne, koşul, durum)." adamlar bir insan bu şekilde vurulabilir mi, bu gerçek mi diye bakmışlar. gerçek olmadığını ispatlamışlar. gerçeğin olmadığını değil. hoca bir de bu suikastın tam bir askeri operasyon olduğunu ekler.
hesabın var mı? giriş yap