• sürekli kendisinden bahsedilen ama hiç konuşmayan adam meğer konuşacak yer arıyormuş lan, ne sorarlarsa gevelemeden net cevaplar veriyor. bu adamı canlı yayına çağıran reytingi garantiler.

edit: baktılar adam konuşuyor, yeşil yaşıyor mu diye bile sordular lan. ahaha. bir de bilinen şeyleri anlatıyor denmiş, bilinen şeyleri anlatan adam kahvedeki vatandaş değil o işin başındaki adam. fethullah yarın çıkıp darbeyi ben yaptırdım, arkamda da amerika var dese bilinen şeyleri söylüyor mu diyeceksiniz.
  • 70li yılların kaotik atmosferinde sahada bizzat çatışmaların içinde yeralmıştır. mahir çayan'ın öldürüldüğü ünlü kızıldere operasyonuna katılmış, ziverbey köşkü işkencehanesinde faaliyet! göstermiştir. derin devlet kavramının vücut bulmuş tam karşılığı, asla tam olarak açıklanmayan o sır dönemlerin yaşayan en önemli tanığıydı. tvlerde o dönemle ilgili sorulara hep örtülü cevaplar verir, bilinmesinde sakınca olmayan bilgileri verir tam bam teline dokunacağı noktalarda istihparatçı ustaliğıyla manevra yapardı.
    80li yıllarda teşkilatı içerden çok eleştirmiş, ünlü 1. ve 2. mit raporlarını yayınlamıştır.
    sol düşmanı, amerikan hayranıdır. aynı dönemlerin en esrarengiz adamlarından hiram abas'ın kadim dostu, perinçek ve mehmet ağar'ın ezeli düşmanıydı. murat murathanoğlu'nun da kayınpederiydi aynı zamanda.

her nekadar son zamanlarında eski faaliyetleriyle ilgili özeleştiri yapsada, o karanlık dönemlerin yaşayan en büyük tanıklarından ve uygulayıcılarından biri olarak dışarı yansıtmadığı vicdan azabıyla gittiğini düşünüyorum.

edit: bir düzeltme yapmak gerekiyor. murat murathanoğlu'nun kayınpederi değil, kayınpederinin kuzeniymiş.
  • ergenekon ve balyoz sürecinin asıl planlayıcısı, fetö'nün beyni, cia ajanı. ve bunları ortaya çıkaran kahraman kaşif kozinoğlu'nun katili.
  • istihbaratçıların emekli olduğunda/yaşlandığında kendi kurumları tarafından infaz edilmesinin nedenini bu gece gözler önüne sermiştir.
  • talat turhan dün konuk olduğu beşinci boyut programında aynen şöyle diyor: "mehmet eymür, ziverbey'de de var, susurluk'ta da var bugün de var. papa suikasti'nde de parmağı var. onu tanımadan türkiye'nin geçmiş 30 yılı anlaşılamaz".
  • can dündar'ın eymür röportajında eymür'ün yüz ifadesi dikkatimi çekti. adamın yüzünde; bıyık altından gülen, müstehzi, "ulan bu dalaveraların pek çoğu zaten bizim ve bizim gibiler yüzünden bu ülkenin başına geldi ama şimdi beni bilir kişi olarak buraya çağırıyorlar ne kadar ironik" der gibi hin bir bakış vardı.
  • mit eski elemanı mazhar eymür'ün oğludur.
    mitten emekli olmasına rağmen halen kurum içinde önemli bir gücü olan kişidir mehmet eymür.
    türkiye'nin gündemine damgasını vuran birçok olayda parmağı vardır. babalar operasyonu, asala operasyonu, manukyan olayı, ulaş bardakçı olayı, ziverbey köşkü ve işkenceli sorgulamalar, 1. ve 2.mit raporu, devlet-mayfa ilişkisi, kontrgerillalar,susurluk ve daha gün yüzüne çıkmamış nice olay.
    mehmet eymür bir dönemin kara kutusudur, tıbkı mahmut yıldırım gibi. mit içinde onun haricinde hiç bir personel bu kadar popüler olmamış, medya tarafından bu denli irdelenmemiştir ( mahir kaynak bir hezimettir).
    emekliliğinden sonraki dönem'de bile bir internet sitesi kurarak buradan halka kendince gerçekleri anlatma girişimde bulunmuştur.
    şenkal atasagun ile dayanışmadan - rekabete, dostluktan- düşmanlığa dönüşen ilişkisi,
    korkut eken ile kader ortaklığından- düşmanlığa giden ilişkisi pek mercek altına alınmasada sebebler temelde çok enteresandır.
    kendisi son olarak gazino,otel ve kumarhaneler zinciri sahibi ünlü mafya babası sudi özkan'ın danışmanlık görevini yapmaktadır. artık ne danışacaklarsa! yine de bakmakta fayda var;

(bkz: milli istihbarat teşkilatı)
    (bkz: jitem)
    (bkz: hiram abas)
    (bkz: mafya)
    (bkz: derin devlet)
    (bkz: gladio)
    (bkz: susurluk)
    (bkz: mahmut yıldırım)
    (bkz: abdullah çatlı)
    (bkz: bekir çelenk)
    (bkz: sudi özkan)
    (bkz: asala)
  • işine gelen konularda ince ayrıntılar veren, gelmeyenlerde ise benim bile açık kaynaklardan öğrenip de iddia boyutunun ötesinde sabit olduğunu düşündüğüm konularda susan, karanlık bi' adam. fethullah gülen neden abd'de ise kendisi de aynı nedenle abd'de ikamet etmektedir. bu adamın söylediği her sözün altında bi' hesap kitap aramak gerekir. o yüzden en kritik konularda söylediği şeyleri doğru olarak kabul etmek yerine, söylediği şeyin anti tezinin ne olabileceği üzerine fikir yürütmek vakanın gerçekliğine ışık tutar.

özeti: ciddiye alınmayacak düzeyde dezenformasyoncudur, şerh düştüm.
  • türkiye çok ilginç bir hal aldı. mehmet eymür de gözaltına alınıyor, doğu perinçek de tutuklu yargılanıyor. bu ayrıntı önemli zira bu iki klik sürekli olarak bir biriyle çatışma halindeydi. iki ayrı cepheydi ve 3. bir cephe geldi her iki cepheyi de tarumar etti. bu 3. cephenin ne olduğu malum. denge ve gücün değişime en büyük kanıttır bu olay. artık kimse sırtını istihbarata, devlete, gizli egemenlere vs.. dayamayacak olsa sevindirici bir olay bu ancak 3. cephe gücüyle bizzat tüm saydığım yapıları ele geçirip, o yapıları şekillendiriyor. kendi sırt dayanağını oluşturuyor. hatta oluşturdu artık kelle alıyor!
  • bugün ölen eski türk istihbaratçısı. abd'nin uşağı olduğunu yazmıştı necip hablemitoğlu. bir dönemler abd'de yaşamıştır. zamanında milletvekili kaçırma, vs gibi bir çok kamu görevlisine yakışmayan eyleme karıştığını okumuştum. bunla ilgili danıştay'da davaları vardı. rahmetli kaşif kozinoğlu abimiz hakkında attığı yalanlarla tanınır. onun katili olduğu konusunda akıl sahibi çevrelerde yaygın kanaat vardır. abd'nin köpekliğini yapmışıtır. fethullah gülen denen şerefsize abd'de ikamet iznini kendisinin sağladığı söylenir. kaşif kozinoğlu'nu bireysel kıskançlıkları yüzünden ülkeden uzaklaştırmıştır. abd' de iken kurduğu internet sitesinde ergenekon ismini ilk olarak kendisi kullanmıştır. sağcı, solcu ve türk subaylarına yaptığı işkenceleri memnuniyetle anlatmıştır.

detaylı bilgiler için şu kitap okunabilir;
    (bkz: kaşif kozinoğlu'nun mezara götürmediği sırlar)
hesabın var mı? giriş yap