şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun yillar cumhuriyet gazetesinin guneydogu temsilciligini yapmistir. simdilerde istanbul cumhuriyette calismaya devam etmektedir. hizbullah'i turkiyede en iyi bilen isimlerden biridir. hizbullah mevzu oldugunda, yorumlarini takip etmek onemlidir kanaatimce...
 • kod adı hizbullah ve töre kıskacında kadın gibi nefis kitaplara imza atmış araştırmacı gazeteci. halen cumhuriyet gazetesi yurt içi haberleri servis şefidir. araştırma ve makaleleriyle pek çok ödül kazanmıştır.

  kod adı hizbullah'ı birlikte yazdığı faik bulut'un kankasıdır. gazetede ara sıra pencere kenarına ilişip memleketi urfa yöresinin kıyıda köşede kalmış nefis türkülerini şahane bir sesle söylemesi ve süper esprileriyle tanınır.
 • "ikiz kulelerden galata'ya: el kaide ala turka" isimli kitabın da yazarıdır.
 • cumhuriyet gazetesi'nde genellikle pkk ile ilgili haberlerin olduğu sayfalarda yazan yazar. yazıları okunulası ve ders alınasıdır.
 • pkk nin sifreleri kitabinin yazari.
 • 32 nci gun de sözde tarafsız gazetecilere ardarda ayar vererek heyecan yaratmış, demagojiye gelmeyen cumhuriyet yazarı.
 • türkiye gazetesi yazarı ismail kapan'a ve önder aytaç'a bu gece 32 nci gun de sağlam ayar çekmiş yazar*
  son zamanlarda böylesine güzel bir savunma duruşu yapan, doğru yerlerden taarruza geçen, ve net kelimelerle konuşan bir tartışmacı kimliğini pek göremez hale gelmiştik . çıkmalı böyle pek çok yere ve duyurmalı bence sesini daha sık .
  özellikle önder aytaç ın klasik din simsarlığı taktiklerinden birine ''seni bu haktan men ederim'' cevabı ile ne kadar keskin bir duruşu olduğunu da göstermiştir.
 • cumhuriyet gazetesi'nin ilginç soyadlı yazarı. bugünkü köşesini mustafa filmine ayırmış ve bunun cia kafası olduğundan, taarruz olduğundan bahsedip tercuman gazetesi'nin bir manşetini de taşımış köşesine. cumhuriyet-tercüman. tarihin bir döneminde farklı kutuplarda duran iki gazete. şimdi yanyanalar, cancanalar. cumhuriyet gazetesi ikinci dünya savaşı dönemindeki misyonunu hatırlayıp özüne döndü çünkü. mehmet faraç'da tercüman kalpli bir cumhuriyet yazarı. birileri insan atatürk'ü anlatmasın ki kalpaklı posterler daha fazla tiraj getirsin.
 • yeniçağ'dan sabahattin önkibar'ın bugünkü yazısına konu olmuştur.

  "yakışmadı...

  cumhuriyet, faraç’ı susturdu mu?

  cumhuriyet gazetesi yazarı mehmet faraç basınımızın yüz akı bir ismidir. birikim sahibi ve en önemlisi millidir. medcezir sütununu keyifle okur, haftalık yazı adedinin artmasını beklerdim... derken sevgili faraç’ın ikidir yazısı yayımlanmıyor. kafam karıştı... cumhuriyet yönetimi yoksa faraç’a ceza mı kesti? diyeceksiniz neyin cezası? sevgili mehmet’in, can dündar’ı topa tutmasının cezası!.. evet faraç bey son iki yazısında belgesel tüccarı can dündar’ı şaheser ifadelerle yere sermiş ve maskesini indirmişti... derken bu yazıların hemen sonrasında mehmet faraç’ın köşesi yok oldu, yazıları kaldırıldı. perde arkasını bilmiyorum. dilerim hadise susturma değil de faraç’ın özel bir mazereti olsun. yok eğer faraç’ın yazısı gerçekten can dündar için kaldırıldıysa bu cumhuriyet’e hiç mi hiç yakışmayacaktır... bekleyelim, yakında anlarız."

  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/….php?hityaz=5906