şükela:  tümü | bugün
 • kendisinde bulunan kafadan bir tane de bende olsa kafamdaki bunca soru işeretinden eser kalmazdı. böyle bir insandır anladığım:
  http://www.youtube.com/watch?v=70td-wnfp7c
  http://www.derindusunce.org/…i-mehmet-fatih-citlak/
 • an itibariyle tvnet kanalında itinayla sacmalamakta. ben bile bundan daha iyi konuşurum. zavallı sunucu, onbes dakikadir ne konuştuğunu anlamaya çalışıyor. cübbeli hoca görse kiciyla güler.
 • az once surekli yerli yersiz eyvallah diyen adamin karsisinda "engilis" (mesnevi'de incil olarak kullanilan farsca kelime neyse o; kelimeyi yanlis yazmis olabilirim)kelimesi ile incil kelimesinin benzemesini farsca ile ingilizce'nin cok benzemesine ornek gosterdi. bible ise biberon kelimesine benzediginden bence turkce ile ingilizce de cok ortak oh yeah. bu dini sohbet dinleyenleri ayakta becermek ne ala is oldu memlekette.
 • hoca imiş. demin trt kanalında din imanla ilgili ahkam kesiyordu. kanal de sahur programcısıymış aynı zamanda. aptes alırken burna ne kadar su verilmesi gerektiğini anlatıyor. rte nin akrabası olduğunu duydum. tasavvuf kitapları varmış. pelin çitf adlı hatun, hocam ölüler bizi görüyor mu diye sordu, o da, görmez mi yedi kuşak geçmişle görüşüyorlar...dedi. hocam bir programda anlatır mısınız...diye devam eden hatuna, tabi , kabir alemi ooo büyük alemdir, anlatırım.... dedi.

  süper lan. valla. şöyle bir kafamız olmadı. kabir alemini hangi bilgiye dayandırarak açıklayacak bilmiyorum. biliyorum aslında. mesela gazali nin ihyasının 4. cildinde uzun uzun anlatıyor. adam o kadar emin ki her şeyden. dünyayı da tamam etmiş ahreti de...

  dışarıda çöl tozları, haziran ortalamasında sıcak, bok gibi bir şehir, bıkılan bir hayat. bi tabancam olsa kendimi vuracağım.