şükela:  tümü | bugün
  • ihtiyar kitap kafe müdavimlerinden. dergilere ve kitaplara olan merakı ile bilinen ankara'nın güzel insanı.
  • bunu yazın bir kenara: bu çocuk 20 sene sonra filan, entelektüel gündemi belirleyen bir mevkide olacak. o derece birikim, ilgi, çalışkanlık...
  • eğer trollemiyorsa, twitter'da saçma sapan şeyler yazıp, 5 dakika sonra silen birisi. en ufak dahi bir eleştiriye tahammülü yok, küçük bir eleştiri de, siyasi dehasını ortaya koyup engelleme yoluna gidiyor. kendisine hiçbir şekilde, hakaret ve küfür edilmemişken.

tipik bir islamcı, boş boş "entelektüel" sözler, real siyasette saçma sapan analizler. o kadar sığ analizleri var ki politikaya dair, yukarıda yazıldığı gibi 20 sene sonra, gündemi belirleyen bir mevkide olabilir, zira bu ülkenin gerçeği maalesef bu.

trollmediğini varsayarak bunları yazıyorum, eğer trolleme varsa işin içinde engelleme filan olmazdı diye düşünüyorum.

özetle bu ülkede nasıl prim yapılacağını öğrenmiş kendisi, entelektüel görün, ancak iş politikaya gelince, o denli flulaştırki yazdıklarını, cephe almak isteyenler zorlansın ve peşinden gelenler de hem dediklerini anlamasın, hem de güzel bir alan sahibi ol.

rusya'nın "terorist" dediği kendisi için "mücahitmiş", ışid'ten, nusra'dan bahsediyor zat-ı şahaneleri. işte "küfür tek millettir" filan diye de gidiyor.

gerisini biliyorsunuz.
  • zamanında ankara'da ihtiyar kitabevinde görürdüm ara ara. sosyalleşme çabası içinde, alttan alta kız kesen ve çoğu zaman elinde orhan pamuk kitabı ile marjinal görünmeye çalışan bir bir adamdı. gel zaman git zaman istanbul'da isam diye bir yerde iş bulmuş ve havasından geçilmiyor dünyanın en iyi okuru,eleştirmeni ve edebiyatçısı zannetmeye başlamış kendisini. habire hakaret ve ağza alınmayacak laflar sarfederek yıllarını edebiyata vermiş insanlara saldır ha babam saldır. hani aklını başına devşir derler ya aynısını kendisi için söylüyorum. birisini eleştirmek için; bir edep, iki bilgi ,üç küfürün olmadığı yazılı bir metin gerek. yani on sekiz yaşında ya da yirmili yaşlarda birileri dünyadan habersiz başörtülü ergen kızlar kendisini takip ediyor diye bu kadar da insanlıktan çıkılmamalı. gelecekteki dindar kesimin örnek aldığı adam bu ise valla allah yardım etsin bu ülkeye...
  • editör olmasından mütevellit ister istemez fazla kitap okuyor ve bu da egosunu şişiriyor

hiç okuyanla okumayan bir olur mu?

olmaz tabii ki, hem okuyorsun hem çevreyi iyi biliyor ve gözlemliyorsun, oturduğun yerde de saymıyorsun bir ivmen var, kısacası hak ediyorsun

o da öyle görüyor sanırım

hak ettiğini düşünüyor, koca koca adamların saygısını da kazanmış bu genç yaşında, kaldı ki liberal da değil herkese pamuk şeker de dağıtmıyor, şimdiden belirli bir güruhun düşmanlığını da kazanmış

kendisi ile tanış olmadım ama uzaktan izlenimlerim bu yönde