şükela:  tümü | bugün
  • diyanet işleri başkan yardımcısı(ydı). şu günlerde ise ali bardakoğlu'ndan görevi devralıp diyanet işleri başkanı olacağı söylenen kişi.
    http://haber.gazetevatan.com/…askan/339958/1/gundem
  • diyanet'in 17. başkanıdır. hadis hocasıdır. diyarbakırlıdır aslen.
  • yeniyi eskiyle kıyaslamak milli sporumuz o yüzden ihmale gelmez.

mehmet görmez düşünsel anlamda, ali bardakoğlu'yla hemen hemen aynı çizgide. diyanete girişi de bardakoğlunun başkanlığıyla başlar zaten. halef selef olayı. kişisel olarak biraz daha zeki ve araştırmacı bir insan görmez. en büyük farkıysa sıcakkanlı oluşu. bir diyanet işleri başkanına sempatik demek çok şık durmayabilir ama bunu da burdan başka biryerde kimse dile getirmez. şayet medyadan uzak durmazsa tüm ülkenin sevgisini ve sempatisini kazanacaktır. hatta ileri giderek söylüyorum. insanlar bu entelektüel, samimi başkanı sekizyüz küsür rakımlı tepede görmek isteyeceklerdir. ülkenin havasını değiştireceği kesin.

eski başkan ateistlerin de diyanetiyiz demişti hatırlarsanız. o sözlerin karşılığını önümüzdeki yıllarda fazlasıyla göreceğiz.
  • kurban kesmenin, bir canlıyı boğazını kesmek suretiyle öldürmenin, insanlara merhameti ve şefkati öğrettiğini söylemiş profesör şahıs.
  • zehir mehir bi' şeyler diyor: http://www.ntvmsnbc.com/id/25164418/
  • türkiye'nin adım adım şeriat rejimine götürüldüğünü gözler önüne seren zat, yeni diyanet işleri başkanı. adam bildiğin suudi arabistan, iran, afganistan gibi şeriat kanunlarıyla yönetilen ülkelerdeki din adamları gibi fetvalar vermeye başladı. en fazla 2 yıla şeriat rejimi gelir bu ülkeye ki aslında zaten bazı illerimiz yazılı olmayan şeriat kanunlarıyla yönetilmeye başlandı bile. (bkz: sivas) (bkz: çankırı) (bkz: erzurum) (bkz: kayseri)

bu ülkeden ve insanlarından zaten bir zerre kadar umudum yoktur, bana şu aşamada düşen tek şey, bu ülkeyi en kısa sürede terketmek, ve yapacağım da.

"hehe hihih, bu kış ta şeriat gelmedi, hoho kafa siken ulusalcı zırvaları" diyecek olan embesillerin de beyin damarlarına attırmayı bir görev bilirim. bi baksınlar çevrelerine.
  • mevlit kandilinin 14 şubatla aynı güne denk gelmesi üzerine yaptığı konuşmada hz. muhammed'e sevgililer sevgilisi diye hitap etmişliği de vardır.
  • göreve başladığında bıyıklı iken son zamanlarda sakal bırakmıştır. uzun bir aradan sonra sakal bırakmış bir diyanet işleri başkanı görevinin başındadır.
  • sakal bırakmış. uzun zamandır sakallı bi diyanet reisi olmuyordu. allah var yakışmış.
  • diyanet işleri başkanı.
    fener rum patriği bartholomeos 'un her yıl yaptığı ve geleneksel hale gelen ramazan ayı arifesinde diyanet işleri başkanlığı ziyaretinde, vermiş olduğu bir fincan takımı hediyesi ile gözüme girmiş, benden ayakta ve ellerim patlarcasına alkış alan şahıs. bohaha.
    bartholomeos amcamız ise, daha anlamlı bir hediye ile gelmiştir. arapça kuran hediye ederek hediyenin anlamlı ve doğru seçilmesi gerektiğini hatırlatmıştır.