şükela:  tümü | bugün
 • belediye konservatuvarı tiyatro bölümü ve sonrasında m.s.ü. devlet konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun ist. şehir tiyatroları oyuncususu ve seslendirme yapıyor...

  (bkz: troilus and cressida)
 • 1975 yılından beri şehir tiyatrolarında görevli olan, dokuzuncu hariciye koğuşu,dedelerimi evlendirirken, şaşıfelek çıkmazı ve yıldızların altında dizilerinde oynayan, her gördüğümde the pianist filmini hatırlatan, sesi gür, harika oyuncu...
 • inanilmaz bir oyuncu, suc ve cezada raskolnikov, hamlette kral, agzi cicekli adamda tumu, bir insana bu roller bu kadar yakisir.
 • turkiye'de dogmanin talihsizligini en agir bicimde yasayan olaganustu bir oyuncu, cok sanssiz bir insan, tapilasi bir adam. sanki rol yapmiyor, rol mehmet gurhan'i oynuyor. dogustan bir yetenek, sarsilmak bilmeyen bir karizma ve basi dimdik yurumesini saglayacak bir kariyer. bakiyorum bugun sanata adanmis bir hayata karsin; caz ustadlarinin, buyuk ressamlarin, rus yazarlarin hayranlarinin cirit attigi sozlukte hakkinda sadece uc entry var. sanatin ve sanatcinin her zaman her yerde baki oldugu bir evrende demek ki neymis; turk dedigine bir isi yaptirmanin tek yolu, onu o ise ozendirmekmis. bu kadariz iste.
 • oyunculuk bu adamın bedenine sinmiş. duruşu, yürüyüşü kadar sesi de etkileyici. hangi rolü oynasa oturup keyifle izlenir. ama suç ve ceza'da bir başkaydı. raskolnikov diye biri olsa, sanırım mehmet gürhan'ı görünce, "abi pardon ben bozmayayım" deyip geri çekilirdi.
 • mikadonun çöpleri adlı oyunda tomris incer le karşılıklı müthiş bir performans sergileyen aktör. geçen yıllara rağmen o oyun ve oyuncu performansları kolay unutulmaz kanaatindeyim.
 • 16. şampiyonluğumuzu kazandığımız o tarihi günün ertesinde soluğu aldığımız mecidiyeköy gs store'da rastlanan karizmatik adam. boynuna bağladığı fularla iki üç tur attı kalabalık mağazanın içinde. alacak, giyecek birşeyler arıyordu. sevindik tabi onun da bizimle kanı taşımasına...
 • su anda sehir tiyatrolari'nda ceza kanunu oyununda amber karakterini oynamaktadir. cok iyi bir oyuncu olmanin yaninda, cok iyi bir de hocadir. hossohbetligi, enerjisi ve gozlerinden fiskiran piril piril zekasi ile dialog'taki dersleri kacirilmaz ve unutulmaz yapan kisidir.
 • --- spoiler ---
  mehmet gürhan’ın almanya'daki bütün hesaplarına el konulduğu, bütün mal varlığının satışının durdurulduğunu belirten savcı, "mehmet gürhan aldığımız bilgilere göre türkiye’de temmuz ayında yapılacak seçimlerde akp'den milletvekilliğine aday gösterilecekti. incelediğimiz telefon görüşmelerinde şahısın sürekli zahid akman ile görüştüğünü, türkiye başbakanı recep tayyip erdoğan ile görüşmelerini ankara'ya giderek bizzat gerçekleştirdiğini tespit ettik. erdoğan ailesi ile sıkı ilişkilerde olan mehmet gürhan’ın izmir limanında demirleyen ve italya’dan türkiye’ye gurbetçi taşımak için alınan geminin deniz feneri'ne yapılan bağışlarla alındığını tespit ettik. ayrıca uluslar arası hukuksal yaptırımlardan faydalanarak recep tayip erdoğan’ın ifadesinin alınmasını talep edeceğiz.

  1992 yılında 2000 mark karşılığı taksi şoförlüğü yapan gürhan’ın 1.5 milyon euro değerindeki filosuna nasıl sahip olduğunu, bir villa ve 4 daireden oluşan 4.5 milyon euro'nun mülkiyeti nasıl ve hangi parayla aldığını gürhan’dan sorduk. gürhan gibi avukatları da çelişkili açıklamalarda bulundular." dedi.
  --- spoiler ---

  (bkz: http://www.irtica.org/…&task=view&id=1459&itemid=57)
 • deniz feneri e.v. davası iddianamesinden:

  sanık gürhan, vatandaşlığa girmek üzere yapmış olduğu baş-vurusundaki verilerine göre, 1969-1981 yılları arasında türkiye’ de okula gitmiş ve liseyi bitirmiş. ardından işletme okumuş ve 1987 yılında mezun olmuş. 1990 yılına kadar türkiye’de, islam birliği milli görüş (igmg)’ ün yayın organı olarak bilinen ‘milli gazete’ de siyasi gazeteci olarak çalışmış.

  1990-1991 yıllarında, milli gazete’ nin belçika’da, brüksel muhabirliğini yapmış. 1991 yılında eşi olan nurgül’ le evlenmiş ve o tarihten bu yana devamlı kaldığı almanya’ ya gelmiş.

  1994-1995 yıllarında işsiz kalmış. daha sonra taxi şoförü olarak ‘’taxibetrieb kurum’’ da (bacanak/eniştesi recep kurum’ un yanında. ‘schwager’ kavramı kullanılmıştır. almancada herikisi için kullanıldığından, burada kimin kastedildiği belli değildir). çalışmış. 20.06.1997 tarihinde kendisine verilen belge ile, vatandaşlığa alınmıştır. o zaman kendisi, türk vatandaşlığından çıktığını beyan etmişti. ancak 10.08.1998 tarihinde tekrar türk vatandaşlığı-na girmiş ve nisan 2002’ de de, türk silahlı kuvvetlerinde temel eğitim yaparak askeri görevini tamamlamıştır.

  sanığın eşiyle 16, 14, 10 yaşlarında olan üç çocuğu var, genelde türkiye’ de ikamet ediyorlarmış. yakalandığı zaman sanık, euro7 televizyon limited şirketinde çalışmakta olduğunu ve aynı zaman-da türkiye’ de işletme okuduğunu beyan etmişti.

  sanığın şimdiye kadar herhangi bir sabıkası olmadığı gibi, adı polisiye işlerine de karışmamıştır.
hesabın var mı? giriş yap