şükela:  tümü | bugün
135 entry daha
 • gözümde adam gibi adamdır. vatansever ve onurlu haysiyetli bir adamdır. bakmayın siz bu laik amerikancıların sevinmesine.

  türkiye suçlu değişimi için hangi suçlu abd vatandaşı gerekiyorsa alıp yargılamalı ve kodese tıkmalıdır. bu işin başka çıkar yolu kalmadı.

  edit: amerika bile aşağıdaki bazı itleri kadar savunmuyor kendi çıkarlarını. o itleri yaptıkları haramiliğin haşhaşiliğin de hukukun içine ettiklerinin de bilincindeler. o hakim reza'nın "işlemediğim suçları kabul edeceğim, iftira atacağım" dediği ses kaydını bile delil saymamak için götünü yırttı ama aşağıdaki bazı itlerinin seviyesine yine de erişemedi. artık ne kemik atıyorlar bilemiyoruz, hüseyin korkmaz'a 50 bin dolar veren fbi bunlara da üç beş bir şeyler atıyordur.
 • akplilerin hakkında rüşvet almamış adam çok masum, dava kurgu, bize ne ambargodan gibi argümanlarla savunmaya çalıştıkları adam.

  bulunduğu mevki itibari ile ne yaptığının suç olduğunun farkında olmaması mümkün değil. tıpkı bizim siyasetçiler gibi kendilerini çok akıllı zannetmekte. ama kurdukları düzeni o kadar mükemmel zannediyor ki hala orada yaptıklarının suç olmadığını iddia ediyor. önce şunu söyleyelim dava sebebi ambargoyu delme değil. dava sebebi iranla ticaret yaparken amerikan finansal sitemini kullanmak. daha öncede defalarca söylenmesine rağmen inatla anlamak istemeyenlere tekrar söyleyelim. irandan mal alabilirsin ama parasını swift ile ödeyemezsin. onun yerine gıda satar mahsuplaşırsın.

  şimdi sen irandan doğalgaz aldın 1000 liralık, gıda sattın 100 liralık. nasıl mahsuplaşacaksın. işte reza devreye giriyor. reza önce altın ihracatıyla yapıyor amerikalılar uyanıyor, halkbankın kulağını çekiyor. bu sefer hakan ile kafa kafaya verip gıda ihracatı ile çözüyorlar. tabi burada yapılan gıda ihracatı tam amen hayali. ortada ticaret falan yok. işin garip tarafı bu ihracat için vergi iadesinden falan faydalandı mı?

  hakanın rüşvet almadığını değil, sadece rezadan rüşvet almadığını biliyoruz. belki ona payını müdürü verdi. yada sadece terfi maaş zammı gibi şeylere tav oldu. adamın suç işlemiş olması yeter, bu suçu işlemek için para aldı almadı o, atillanın sorunu.
 • en büyük hatayı, gözaltına alındığında "arkamda türk devleti" var korkmuyorum diyerek yapmış kişi.

  hatası korkmaması değil arkasında devletin olduğunu düşünmesi.

  masum diyorlar, bilmiyorum ama ben bürokrat olsam yurtdışına falan çıkmam.
 • bu adam bir şeyler yapmış eyvallah ama rüşvet almamıştır ki zarrab denen yolsuz adam da bunu belirtmiş... benim gözümde bir suçlu değil atilla... ambargo delinmiş delinmemiş umrumda olmaz, devletin çıkarı varsa her ambargo delinir...

  birileri ambargo oyununu oynayıp, arka bahçede her türlü pisliği yapıyor sonuçta...

  benim kanıma dokunan, her şeyi apaçık ortada olan, kendi çıkarları için milyonlarca lira rüşvet alan orospu çocuklarının birileri tarafından korunup, bu ülkede elini kolunu sallaya sallaya gezmesidir...
 • yat şimdi içerde amın oğlu. hapishanede girerken vazelin almayı unutmasın yanına. koca götünü rahat bırakmaz nigalar. sıra diğer oçlarınada gelecek inş.
 • bahsi geçen diğerlerinin karşı karşıya olduğu suçlamalarla kıyaslanınca göze bir nebze masum gelen ama dava sonucunda jüri tarafından suçlu bulunan bankacı. rüşvet yememiş ya da delili yok (kimbilir belki bir yerlerden ona da pay verilmiştir) ama yine de üst düzey bir bankacı olarak yapılanlardan habersiz olması imkan dışı. benim hırsızım, benim arsızım, benim katilim vs demeyi bırakırsak adamlığın tanımını da doğru yapabiliriz salt milliyetçilik üzerinden tanım yapınca havada kalıyor.
 • burada kendisi hakkında vatansever vs diye can siper duran akp'li arkadaşları uyarayım. aynısını reza için de diyordunuz, iki gün sonra bu adam da itiraflara başlayınca göt olmayın sonra. çünkü yeni davalar da açılacak ve süreç uzayacak.

  kaldı ki bu adama devlet sahip falan da çıkmadı, rezaya verdiği notayı vermedi, rezaya taktığı madalyayı takmadı.

  ben uyarayım da sonra vay öyle demedik, kandırıldık falan demeyin.

  ya da deyin amk bana ne
 • veletlerin elinde oyuncak oldu ülke. 30 yaşında götoşlar aç bakanları, genel müdürleri donunda sallıyor.

  bu şerefsiz reza da sattı gitti memleketi; olan hakan atillaya oldu. bankacı, bürokrat adam; o ya da bu, öyle ya da böyle, kendini feda etti, satmadı memleketini. sanki her şeyi tezgahlamış gibi 100 sene ceza verecekler şimdi. reza denen orospu çocuğu da sanki kendi bir şey yapmamış gibi havuz kenarında kokteylini yudumlayacak. eğer bunun böyle olmasına izin verilirse yazıklar olsun; bana bundan sonra osmanlı, türk, bilmem ne teranesi anlatmasın hiç kimse.

  bu arada eğer 10 milyar dolar ceza ödeyeceksek hakanımızı da geri versin orospu çocukları.
 • delinen ambargo devlet çıkarı için delinmeyip birkaç kişinin çıkarı için delindi. reza için verilen notalar, yapılan söylemler ne sınır ötesinde eziyet çeken, yakılan, başına çuval geçirilen türk askeri için yapıldı ne de atilla için yapıldı. mevzu bahis insanların kendi çıkarı ise herşeyi ve herkesi satabileceğinin somut örneğidir.
 • abd yasalarını çiğnemekten jüri tarafından suçlu bulunmuş halkbank bürokratı. yalnız adam tam bir bürokrat, verilen görevin doğru ve yanlışlığını sorgulamadan işini en iyi şekilde yapmaya çalışmış. bana (bkz: adolf eichmann) ı hatırlattı. zamanın yahudileri toplama kamplarına götürülmesinden sorumlu nazi subayı, bürokratı. tutuklanıp kudüste yargılanmıştır fakat yargılanmaktan dolayı şaşkındır çünkü o sadece görevini yerine getirmiştir. makinadaki bir çarktır sadece, görevin doğruluğunu sorgulamak onun görev tanımının dışındadır. hakan atilla da maalesef bu kara para aklama işinde bir çarktan fazlası da değildir, ne planlayıcısı ne de kazananıdır. o sadece kendi çarkının düzgün çalışmasına gayret etmiş fakat bu onu sorumluluktan kurtarmaya yetmemiştir.

  asıl merak ettiğim başka hangi çarklar veya operatörler çıkacak ilerleyen süreçte. şov daha yeni başladı.
58 entry daha