• şu an abd'de görülen dava rüşvet davası değil beyler. şu an oradaki dava'nın bizdeki karşılığı nitelikli dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik gibi bişey. ve suçlu olmak için rüşvet almak şartı yok.
  • yüksek dozda ideoloji zehirlenmesine maruz kalmayan ve düşünme yetisini yitirmemiş her bireyin gayet iyi bildiği gibi tutuklanmasını gerektiren bir sebep yokken adaletsizce tutuklanmıştır.

sadece amerika istedi diye, sadece kurulan kumpasın amacına ulaşması için, sadece türkiye'ye zarar verebilmek için.

tutuklanmalıydı, tutuklandı.

adaletsizce.
  • darbe yapmadığı için olabilir.
    onlarca general darbe teşebbüsüyle içerde, ama ne hikmetse bütün ordu biraraya gelmiş bir türlü darbe yapamamışlar, habire teşebbüs etmişler.
    aslında yapacaklarmış ama bülent arınç dan korkmuş olmalılar.
  • hakan atilla reza'dan rüşvet almamıştır orası kesin bunu vermediğini söyleyen tanık söylüyor zaten . fakat şu var ki bu adam koskoca devlet bankasının yurt dışı işlerle alakalı genel mdr yardımcısı .
    yani bu adam reza denen soytarının eline iran dolarlarını verip ambargoyu delmenin yollarını gösterirken başındaki genel müdür ,ekonomi bakanı ve kuvvetle ihtimal bu davada henüz değinilmemiş olsa da iş yapılan tüm gümrüklerde büyük haksız kazançlar elde edenler olmuş.
    geri zekalı gibi sadece emir uyguladım deme noktasında değildir bu adamın pozisyonu,bankanın etiler şubesindeki müşteri temsilcisi değil çünkü!
    bu durumu imza yetkili birisi olduğu için gerekli tüm mercilere bildirmelidir. eğer bildirmiyorsa rıza dan almamışsa bile kurulan rüşvet ağından nemalandığı izlenimi doğar .
    evet rıza ona rüşvet vermedi ve o suçsuzdur diyen sik kafalılar aynı adamın ben rüşvet almadım ,utanmaz bir biçimde süleyman aslan aldı demesini neden dikkate almıyor ?

bu adam, genel müdür rüşvet alıyorsa ve bu kendisince biliniyorsa suçludur . orada değil burada cezasını çekmeli o ayrı bir konu .
  • rüşvet almamış olmasıdır.

nitekim rüşvet aldıkları iddia edilen kimseler yok
hesabın var mı? giriş yap