şükela:  tümü | bugün
  • az evvel şöyle bir ablamıza denk geldim.
    https://www.instagram.com/…taken-by=bahcal_ayse_357

ınstagram'da ayşe hanım oğlu mehmet için çok endişeleniyor. henüz 3 gün olmuş. engelli bir oğlu var 6 ay önce kalbi durmuş. konuşma, oturma yetisini kaybetmiş. baba evi terk etmiş engelli bir çocukla uğraşmamak için.

malatya tokiler'de 1+1'de oturuyorlar, daha geniş bir evde oğluna daha rahat bakabileceğini anlatıyor. ilaca da ihtiyaçları varmış. cumhurbaşkanına sesleniyor.

neler yapılabilir, el atılabilir mi? bilemedim ama üzgün üzgün elimden bir şey gelmeden bakakaldım. altına yorumda da belirttim. kendilerinin takip edebileceği bir change.org kampanyası başlatmalarını. biz buradan uzaklardan ve aile tanımıyorken gelişmeleri zor takip ederiz ve kampanyayı sağlıklı sürdürebiliriz gibi gelmedi.

ne kadar lazım, ne kadar süreç için lazım, para toplansa hastalık tedavi edilebilir hale gelecek mi, bunlar ışığında ilerlenebilir..

kayıtsız kalmak istemedim. bir beyin fırtınası yapabilir miyiz diye paylaşmak istedim sizlerle?

not: ayşe hanım'ı tanımıyorum. sadece önüme gelen bir video var güncel, onun üzerinden ilerliyorum.