şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce facebook adresinden yaptığı paylaşımı alıntılıyorum:
    "nihayet artık rahatsizliğimin bir tanısı ve doktorların önerdiği 2 tedavi yolu var. şuan ne diyeceğimi bilemiyorum. çok hızlı karar vermem gerektiğini söylüyorlar.
    1) dilim hiç birzaman kendini yenilemeyek ve olacağim ameliyatta bir kısmını daha kaybedecem. yani konuşmam şimdi ki haliyle kalırsa şükretmeliymişim.
    2) kanser dilimi, alt damağımı, çene kemiğimi ve boğazımı ele geçirmiş durumdaymış.

çok ilerlemiş ve riskli büyük bir ameliyat olmam gerekiyormuş. alt dudağimdan boğazima kadar açacak ve tümör oluşan bölğeyi temizleyeceklermiş. bu riskli bir ameliyatmış %40 iyi geçme olasılığı varmış ve dilimi, konuşma yetimi kaybedebilirmişim. 2. bir tedavi yöntemi ise onkolojide kemoterapi ama hastalık çok ilerlediği için bunu ikinci plana atıyorlar ve çok hızlı karar vermemi istediler.

şimdi ne yapmalı bilemedim. başka hastane mi bakmalı, bıcak altınamı yatmalı. radyasyona mı maruz kalmalı yoksa başka hastaneyemi kaçmalı.....
    sanırım biraz sessiz kalmalıyım."
  • adını daha sık duymamız duyurmamız gereken katil polisin terör kurbanlarından. kendisi halkın ve gezinin bir kahramanı aynı zamanda. bunları okuyorsa selam olsun kendisine. ismin belleğimizde üstat hiç merak etme. sen keyfine iyi bak yeter. her şey güzel olacak.
  • sağlık durumu devletin ve fetonun polisleri tarafından bozulan aynı zamanda kanser olmasına sebep olan kişi. sağlık durumu hakkında son olarak paylaşmış olduğu durum şu:

arkadaşlar, dostlar sürekli mesaj atıp durumum hakkında bilgi istiyor. bilgilendirme amaçlı sağlık durumum hakkında detaylı bir açıklama yapma ihtiyacı duydum dostlar.

öncelikle 8 aydır süren tedavimin 3-4 ay daha sürecek. dilim damağıma yapıştığı için kullanma yüzdem %0. uzun süre yoğun olarak ışın tedavisi aldığım için çenem eklem yerlerinden kaynadı ve hareket ettiremiyorum. dilimin heryanı kist ve irin kaplı. çenemin sol altında oluşan 3 delik sürekli akıntı yapıyor ve maalesef kanser oraya yayılmış durumda. boğazım ve boğazımdan geçen 3 damar tıkanmış durumda bu nedenle nefes alamıyorum ve her an acil ameliyata alıp nefes almamı sağlayacak bir delik açabilirler.çenemin alt sağ tarafında 7-8 tane küçük kist oluştu. kısacası dostlar vücudum iflas etmek üzere. ama yüreğim ve zihnim dimdik ayakta.

yarın saat 10:30 da savcılıkta ifade verecek ve bibergazı davası başlamış olacak. tek isteğim bu davada gazı mahkum etmek.

yayınladığım resimler için sizlerden özür dilerim lakin gazın bana verdiği zararı herkes görsün paylaşsın istiyorum.

facebook profili

fotoğraf 1

fotoğraf 2

fotoğraf 3

not: fotoğraflar için ben de çok özür dilerim. bu tarz fotoğraf paylaşımlarından hoşlanmayan biri olarak yapmak zorunda kaldım ama bu arkadaşın durumunu görün, bilin istedim. yakında yapılacak olan yürüyüş, miting ve direnişlerde de kendinize dikkat edin.
  • polis devletinin zulmüne uğramış kardeşlerimizden birisi.

biber gazı bir insanı kanser yapabiliyorsa, açık etkileri görünmese de, ona maruz kalan milyonlarca insana ne tür etkiler yapmıştır kim bilir? yolsuzluk üzerine inşa ettikleri iktidarları çökmesin diye halka saldıranlar, açıkça katlettikleri gençlerin yanı sıra milyonlarca insanın sağlığına kast ediyor.
  • korku devletinin mağdurlarından. yaşadıkları, en dehşetli hikayeleri aratmıyor.

insanın hayvana reva görmeyeceği muamele, türkiye'de insana gösteriliyor. yazıkların olsun bu ülkeye!
  • maalesef gezi'nin en ciddi magdurlarindandir. mersin'deki protestolarda 40 cm'den agzinin icine spreyle biber gazi sikilmis. o anda baskasina yardim ettiginden polisi gormemis ve agzini kapatma firsati bulamamis mehmet istif. tum gaz agzina dolmus. bu olaydan kisa sure sonra mehmet istif dil kanseri olmus. kanser yayilmis durumda ve gelen haberler son derece kotu. dilini kaybetmis, sadece yazarak cevresindekilerle anlasabiliyor. bu arada yazilim isleri yapan isyeri de batmis.

son olarak kemoterapi olmasi gerekiyor ama vucudunda enfeksiyon olmus. bu nedenle kemoterapi de yapilamiyor. enfeksiyon da cozulebilmis degilmis. kendisine allah guc versin, bu gunleri umarim atlatir diyebiliyorum. bu zulmu yapanlar insallah gun yuzu gormezler. ne diyeyim.
  • annesi okuma yazma bilmediği için annesiyle iletişim kuramayan devlet terörü mağduru güzel insan. bu insanları bu hale getirenler meydanlarda mağduru oynayıp vicdan dersi veriyor. polisler kendilerini kahraman sayıyor ve insanların azımsanmayacak bir kısmı bu polislere ve yöneticilere alkış tutuyor.memleketin geldiği son nokta bu.
  • maalesef enfeksiyonu çok artmış, şimdi yoğun bakımdaymış. inşallah kurtulur. dualarımızı eksik etmeyelim.

peşin edit: mehmet istif de ne yazık ki hakan yaman ya da akaki avaliani'de olduğu gibi medyada yeteri kadar dikkat çekmemiş, kim olduğunu bilmeyenler için açıklayalım: gezi eylemleri zamanında akdeniz olimpiyatları'nın açılışı protestosunda (yere düşen arkadaşını korumaya çalışırken) polisin direkt ağzının içine sıktığı biber gazı yüzünden dil kökü kanseri olan direnişçi. inşallah tedavisini başarıyla atlatır. kendisinden kansere karşı da direnmesini bekliyoruz. lütfen parolayı unutmayalım; direne direne kazanacağız!
  • 'gezi'de biber gazından kanser oldum' diyen mehmet istif öldü

mersin'de gezi eylemleri sırasında bir gösteride polisin biber gazlı müdahalesine maruz kaldığını öne süren mehmet istif dil kökü kanserine yakalanmıştı

mersin’de gezi eylemleri sırasında ağzına sıkılan biber gazı sonrası, bu gazdan etkilendiği iddiasıyla dil kökü kanserine yakalanan mehmet istif, tedavi gördüğü mersin üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde hayatını kaybetti. istif, geçen sene mersin’de haziran ayında gezi eylemlerinde bir gösteride polisin biber gazlı saldırısına maruz kaldığını öne sürmüştü.

'biber gazı kansere yol açtı'

mersin gezi direnişi’nde polisin 40 cm’den gaz sıktığı mehmet istif; dil kökü kanseri olmuştu.

istif, 17'nci mersin akdeniz oyunları’nın açılış töreni öncesinde gazi mustafa kemal bulvarı’nda gerçekleşen gezi direnişi’ne destek eylemine katılmıştı. polisler, eylemcilere biber gazıyla müdahale etmiş ve biber gazından mehmet istif de etkilenmişti. yakın mesafeden yüzüne biber gazı sıkılan istif, ertesi gün yüzünde, ağzında oluşan kızarıklık ve şişlikler nedeniyle toros devlet hastanesi’ne başvurmuştu.

burada muayene edilen istif’e enfeksiyon tanısı konulup, tedavisi için sprey türü ilaçlar verilmişti. ancak, istif’in ağzındaki yaralar daha da kötüleşince birkaç gün sonra mersin üniversitesi araştırma ve uygulama hastanesi’ne gitti. kulak burun boğaz polikliniğindeki muayenesinde ‘alerjik reaksiyon’ tanısı konulan mehmet istif, geçen 24 temmuz’da aynı hastanede ameliyat edildi. istif’in dilinde oluşan mukoza operasyonla temizlendi. bu ameliyatın ardından istif, konuşma ve beslenme güçlüğü çekmeye başladı.

kanser teşhisi konulmuştu

daha sonra çukurova üniversitesi tıp fakültesi balcalı hastanesi’nde tedavisine devam edilen mehmet istif’e biyopsi yapıldı. dilindeki yaranın dil kökü kanserine dönüştüğü saptandı.

radyoterapi ve kemoterapi tedavisine başlandı. istif yazılım işini yaptığı işyerini kapatmak zorunda kaldı. istif sadece emekli olan babası tarafından ancak maddi olarak destek görebiliyor.

hastalığı ilerleyen istif, götürüldüğü mersin üniversitesi tıp fakültesi hastanesi’nde tedaviye alındı. kanser nedeniyle dilinin bir bölümü de alınan istif, şiddetli ağrılar, enfeksiyon ve yüksek ateş nedeniyle ölüm kalım savaşı veren istif yoğun bakımda tedavisi sürerken bugün öğlen saatlerinde yaşamını yitirdi.

polis saldırısını anlatmıştı

istif, kendisini bu hale getiren olayı ise şöyle anlatmıştı: “müdahale başlamadan önce her hareketimi takip eden sırtında gaz tüpü olan bir çevik kuvvet polisini fark ettim. saldırı başladığında tazyikli su ve gazın etkisiyle insanlar polis barikatı arasında kaldı ve yerlere düştü. gazdan etkilendiği için kalkamayan bir arkadaşı, koşan polislerin altında ezilmesin diye üstüne kapanarak korudum. bu sırada kaç cop yediğimi hatırlamıyorum. o anda beni takip eden, sırtında gaz tüpü taşıyan polisle karşı karşıya geldik. 40 santimetre gibi bir mesafeden yüksek tazyikli bir şekilde tetiğe bastı, ağzımı kapamaya zamanım olmadı. ağzım ve boğazıma dolan gazın acısı ile çığlık atmaya başladım. boğazımın yanmasını ve çektiğim acıyı diğer insanların da aynı derecede yaşadığını düşündüm ve gözaltına alınma korkusuyla o anda hastaneye gitmedim.”

http://t24.com.tr/…m-diyen-mehmet-istif-oldu,258289