• 2002-2003 türkiye 1.futbol liginin ilk kırmızı kartını gören trabzonsporlu futbolcu.
  • atanur oğuz lisesinin eski müdürüdür. kendisi emekli subay olup 8 sene atanur'un müdürlüğünü üstlenmiştir.
  • bu gece tanıştığım hal ehli çok değerli ustam, hocam. eşrefi mahlukat deyişinin karşılığı gibi konuşlanmış. sade, gösterişsiz.
    konuşurken fark ettim: bizim yakamızda, bizi sık boğaz eden sözcükler; hocamın yakasında bir gül gibi duruyordu!

http://www.mehmetkahraman.net.tr.tc/
  • trabzonspor tarihinin en eglenceli kadrosu olan 2002 kadrosunun bel kemigiydi, sezon sonu dunya kupasi oldugundan dolayi bir haftaligina ingiliz ligi oynanmi$ti. lakin ingiliz'in adi i$in icine girsin yeter fark yemek icin, pazar trabzon'da be$ikta$'tan, car$amba antep'ten 5'er den 10 gol yiyen takimin savunma hattinda selim ozer olacak degil ya mehmet kahraman vardi tabi. ayrica 5 de devre 10'da biter esprileri o donemin lise gencligine hic de sig gelmiyordu, ne mahalle maci esprisi hastasiymi$siniz arkada$. abanmaca yok esprisi yapan arkada$im hami yoktu o zaman kolu falan kirikti.
  • bir başkası, türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin ikisinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışlarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 49.hükümet/devlet bakanı/20 kasım 1991/25 haziran 1993/diyarbakır/shp/1 yıl 7 ay 5 gün/1 yıl 7 ay 5 gün
    2. 50.hükümet/devlet bakanı/25 haziran 1993/25 haziran 1994/diyarbakır/shp/1 yıl/2 yıl 7 ay 5 gün

not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • karikatüristtir.

facebook sayfası
  • insan haklarından sorumlu bakanlık yapmıştır.

`yargısız infazı olay yerinde seyreden ilk ve tek insan haklan bakanı`" unvanına sahip olmuştur.

13 ağustos 1993 günü, ankara'nın küçükesat ve maltepe semtlerinde iki ayrı ev, sabaha karşı polis tarafından basılmıştır. baskınlar sırasında üçü küçükesat'taki, ikisi de maltepe'deki evde olmak üzere ikisi kadın beş kişi öldürüldü.

olayın asıl ilginç yanı iki shp milletvekiliyle ilgiliydi. önce shp genel sekreter yardımcısı ve erzincan milletvekili mustafa kul'un durumunu anlatalım. mustafa kul, baskınların yapıldığı 13 ağustos 1993 günü sabaha karşı kendisine telefon eden bir kişinin, "evimiz polis tarafından sarıldı. eve ateş ediyorlar. eğer bizi yakalamaya geldilerse, teslim olmaya hazırız" dediğini anlattı. telefon konuşmasının hemen ardından insan haklarından sorumlu devlet bakanı mehmet kahraman'ı arayan mustafa kul, basılan evlerden küçükesat semtinde olanına gittiğini; ancak polis tarafından bölgeye sokulmadığını belirtti. kul’un olaya ilişkin diğer sözleri şöyle: "bu insanların sağ olarak yakalanmaları olanaklıydı. ancak bu konuda gereken tutum ve duyarlılık gösterilmedi. polis, biraz sabırlı olup bir süre bekleseydi, bu kişileri bir yolunu bulup sağ yakalayabilirdi. bu kişilerin yakınları olay yerine getirilebilirdi.
    mermilerinin bitmesi beklenebilirdi. kısacası bir çözüm yolu bulunabilirdi."
    özeti şu: ev baskınında öldürülenlerden biri, ölmeden önce shp milletvekili kul'a ulaşıyor ve teslim olabileceklerini söylüyor. kul, insan hakları bakanı'nı arıyor. bakan olay yerine gidiyor ve içişleri bakanı ismet sezgin'le birlikte insanların nasıl öldürüldüğüne tanık oluyor. olaydan sonra da görevinde kalmayı sürdürüyor
  • eski profesyonel cs oyuncusu. şu günlerde günde 2-3 el cs atıyoruz sadece. özellikle çarpık ingilizce ile "bulu bulu fak yu bulu fak yu ananın..." diyerek gavurlara türkilizce kayması bizleri de yarmaktadır.
  • türk siyasetçi. tbmm xvııı. ve xıx. dönem diyarbakır milletvekilidir. devlet bakanlığı yapmıştır.
hesabın var mı? giriş yap