şükela:  tümü | bugün
 • astronik bilim dalini kuran, bu kurulan bilim dalinin da ilk bilim adami olan kisi...
 • emekli yurtdisi din gorevlisi* olmanin verdigi agir sorumluluk bir kenara, hugh grant mavisi gomlegi ile de romantik komedi filmeri takipcisi oldugunu biz neferlerine anlatmak ister gibi..
 • rahmetli sanatkar cem karaca'nın rahmetli sanatkar babası..
 • 12 yaşındaki uğur'u 13 kurşunla sırtından vuran polislerden biri. şu anda içimizde hepimizi korumakla meşgul.

  edit: kaymaz 4'ü ellerinden 9'u sırtından olmak üzere, polislerin silahından çıkan, yakın mesafeden (50 cm’den az) ateşlenmiş toplam 13 kurşunla öldürülmüş. (insanın aklına yüz üstü yere yatırılıp kurşunlandığı geliyor.)
 • aydınlanmak için geçen sene cepten aradım, “hoca ne ayaksın” dedim, “az bekle evladım” dedi. bekleme müziği olarak sordum sarı çiçeğe’yi dinletti, sonra müziği kapatıp durumu açıkladı: “şimdi bak evladım, ben hocayım, yurtdışında da ülkemizi pardon dinimizi her alanda temsil ediyorum. tefsir olsun hafızlık olsun kim çağırırsa gidiyorum. ama diyanet bize ödenek vermiyor, bilimsel çalışmalarımıza finansman sağlayamıyoruz, sevgili kankam ömer çelakıl’la beraber şifre çözücü bir program geliştiriyoruz ama işte para yok. son çare olarak o tv’lere çıktı ben de astronik bilim adamlığına başladım. yani 15-25 arası ergen kızlar bana geliyor; kahve, tarot, iskambil, avuç, el ayak artık allah ne verdiyse bütün fallara bilimsel bakış açımla ve yıldızların konumuyla bakıyorum. işin bilim adamlığı kısmında ise, fallarıma inanmayanlara deney yaparak teorilerimi ispatlamaya çalışıyorum. mesela kahve falında her telveyi laboratuvar ortamında inceleyip tez şeklinde sunuyorum. anladın artık değil mi evladım? hadi çok işim var oyalama beni. öptüm kib bye.”

  ve son aldığım duyumlara göre doçentlik tezini hazırlamak için iskenderiye kütüphanesi'ne kapanmış.

  (bkz: iskenderiye kütüphanesi)
 • çağrı atsam döner mi ki astronik?

  http://alkislarlayasiyorum.com/…mizden-sipsaklar/10
 • büyük ihtimalle eylül 2012'den itibaren itü'nün yeni rektörü. muhammed şahin gibi, öğrencisiyle mümkün olduğunca çok iletişim içerisinde olan ve itü'yü oldukça kalkındıran bir rektörden sonra yapacakları merak konusu.
 • gideni aratacak yeni rektör... giden iyidi bu arada...
 • jeoloji mühendisliği bölümünde ve avrasya yer bilimleri enstitüsü’nde öğretim üyesi olan itü'nün yeni rektoru.
  rektorluk seciminde birinci geldigi halde, 2008'de kendisini ikinci sıradan birinci sıraya yukselten yok tarafindan ikinci siraya indirilen ve tekrar rektor olarak atanmayan muhammed sahin i asip gelmesi ile saskinlik yaratmis kisidir ayni zamanda