şükela:  tümü | bugün
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  mehmet keçeciler, konya
  konya - 1944, mehmet emin, ruveyde - konya yüksek islam enstitüsü, a.ü.
  siyasal bilgiler fakültesi, paris uluslararası amme idaresi enstitüsü,
  üniversite paris ii master - fransızca, arapça, farsça - kamu yöneticisi,
  mülki idare amiri - kaymakam, konya belediye başkanı - anavatan partisi
  kurucu üyesi - xviii, xix, xx nci dönem konya milletvekili - devlet,
  bayındırlık ve iskan eski bakanı, devlet bakanı - evli, 4 çocuk.
 • (bkz: nalcaci)
 • çevreye verdiği rahatsızlıktan ötürü şahsı adına özür dilenmesi icap eden zat. (bkz: edeb ya hu)
 • (bkz: #8769362)
 • siyasi ve adli idamların 1984'e kadar uygulandığı bir zamanda, 12 eylül'ün etkisi devam ederken bakanlık yapmış, simdi de evet, demezse kendisiyle çelişeceğini beyan ederek asıl çelişkiye düşmüş siyasetçi.
 • şu anda televizyonda izleyip "böyle adamlar bakanlık yaptı bu memlekette" dememe sebep veren şahsiyettir. türkiyenin devletçi ekonomiden özal "sayesinde" "sancısız" bir şekilde liberal ekonomiye geçtiğini savunmaktadır. bu şahsiyet zamanın birinde sbf'de yapılan 68'liler toplantısında (2003- 2004 döneminde olmuştu toplantı) özal zamanında bakanlar kurulunun tüm üyelerinin boş kağıt imzalayarak özal'a verdiğini özal'ın bu belgeleri doldurarak bakanlar kurulu kararları çıkardığını söylemişti, ya da sanırım murat karayalçın sormuş o da kabul etmişti. bu mesele konuşulmaya başlamadan önce de kameraların kapatılmasını rica etmişlerdi. demokrasiden anladıkları bu kadar bu insanların.
 • 1980 darbesine ortam hazırlayan, necmettin erbakan genel başkanlığındaki milli selamet partisi'nin konya'da düzenlediği, istiklal marşı'nın yuhalandığı, şeriat kalkışmasına dönüşen kudüs gecesi esnasında konya'nın msp'li belediye başkanı idi.
 • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin üçünde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışlarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

  s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1. 47.hükümet/devlet bakanı/09 kasım 1989/23 haziran 1991/konya/anap/1 yıl 7 ay 14 gün/1 yıl 7 ay 14 gün
  2. 53.hükümet/bayındırlık ve iskan bakanı/06 mart 1996/28 haziran 1996/konya/anap/3 ay 22 gün/1 yıl 11 ay 6 gün
  3. 57.hükümet/devlet bakanı/28 mayıs 1999/18 kasım 2002/konya/anap/3 yıl 5 ay 20 gün/5 yıl 4 ay 26 gün

  not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
 • "merkez siyasetin perde arkası" adlı kitabında mahir çayan ile ilgili yazdığı bir yazı dikkatimi çekti.sözde mahir çayanla bir ay aynı yurtta kalmışlar.yurtta mahirin yattağı üzerinde bir afiş görmüş,üzerinde
  "atam sana uzanan elleri kırılacağız" yazıyormuş.bir kaç gün sonrada atatürk büstü kırılmış.keçeci ve arkadaşları çayan'ın üzerine yürümüş,çayanda itiraf etmiş kırdıklarını.
  yav arkadaş zaten bu ülkede söz konusu devrimciler oldu mu herkesin bir anısı vardır. devrimciler kısacık ömürlerinde çok şey başardılar fakat keçeciler gibi saçma sapan zatların saçma sapan anılarında yer alacak kadarda küçülmediler.
  çayan için devrime giden yolda her şey mübahtır,fakat gereksiz provokasyonlar asla.