• bu sabah cnn türk'te "gdolu pirinç diye birşey yoktur" derken gördüğüm bakan. işe geldim, açtım wikipedia'yı, klavye üzerinde birkaç vuruştan sonra bu çıktı karşıma: genetically modified rice

5 dakikalık bir zahmet ile yalanlanabilecek bir lafı herkesin gözünün içine baka baka söylemekten çekinmeyerek, bu ülkede kimsenin de çıkıp "yalan söylüyorsun" diyemeyeceğinin güvencesi ile, herkesi aptal yerine koyan bir insandır mehmet mehdi eker. utanma? sıkılma? yok canım, ne gezer.
  • çok kızgınım ben bu bakana. günlerdir aklıma geldikce sinirleniyorum ama bir türlü fırsatını bulup yazamamıştım. geçen gün çiftcilere ve hayvan üreticilerine dağıtılacak pirimi açıklarken dinledim kendisini. artık kendini ne zannediyorsa şu kadar şunlara şunu "veriyorum", "helali hoş olsun" tadında cümleler kurdu. milletin efendisi olan insanlara, milletin hazinesinden pirim verirken kim olupta veriyorum dediğini, helal ettiğini anlayamadım doğrusu. nasıl bir zihniyetle oturuyor o koltukta, pencereden bakıp buraların hepsi benim mi diyor arada, nasıl bir gazı var düşünemiyorum, anlayamıyorum.
  • az once avrupadaki et tüketimi ile turkiyedekini kiyasladi. onların tukettigi etin % 73u domuz eti imis. geri kalan kirmizi et tüketimi kisi basina 16 kg bizde ise 13 kg imis. dolayisi ile arada cok da bir fark yokmus. program sunucusu bile afalladi bu mantik karşısında amk.
  • canlı yayında süt içmiş, hala böyle insanlar-siyasetçiler var mı diye düşünürken bana kapak olan cevabı veren, 1986'da kameraların önünde çay içen zihniyetin hiç mi hiç değişmediğini bana gösteren bakan.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25315459/
  • kahraman şövalye!

en verimli toprakları, allah'ın lütfu olan bu müthiş coğrafyayı mahvetmenin ödülü olarak şövalye nişanı takdim edilmiş kendisine. üstelik kim tarafından? ebedi dostumuz fransa.

insan kendini bu kadar komik duruma düşürmez yahu.
  • karnı aç uyuyan her çocuğun ahını alanlardan ve eve ekmek götüremediği için intihar eden her babanın katillerinden birisidir.
    bahsi geçen rakamları söylemesi ne kadar kolay. hz. isa doğduğu günden bugüne kadar her gün 1000 dolar harcasa yine 1 milyar dolar bitmiyor. soygunun boyutunu en net gösteren hesap bu sanırım.
    bunların tüm mal varlıklarına el koyup yurtdışı hesaplarının, zulalarının peşine düşmeyecek kimse başa gelmesin.
    bunlarla "helalleşme" diyenin dilini, el uzatanın elini, bir damla su verenin vicdanını sikeyim.
  • kızı türgev de, türgev tarafından kurulan ibni haldun üniversitesinde de hisse sahibi,

ye kürküm ye misali,tarım bakanlığı'nın sıradan bir şube müdürü iken akpden vekil bakan olunca tam da yürümüş gitmiş,ama helalinden olmadığı kesin gibi,

varsa bir hakkımız zehir zıkkım olsun...

kaynak:https://www.odatv4.com/…iversitesi-0412131200-48995
  • türkiye'nin 21 yıllık iktidar sonunda hala daha nasıl kendi ligindeki ülkelerin gerisinde kalıp, gdp'sinin 1 trilyon doları geçemediğinin yanıtı, bu kişiyle ilgili bu akşam patlayan iddialardır.

bu ülkede kıymanın kilosu 350 lira oldu. doya doya köfte yiyemeyen kaç çocuk, kaç emekli vardır bu ülkede? köfte bir lüks olmuş. hele ki restorandan, lokantadan bahsetmiyorum bile.

1 kilo süt 25 lira olmuş. 1 kilo peynir 200 lira.
    sebebi bu kişidir.

bu ve bunların şürekâsı, insanları ucuz et almak için tarım kredi kooperatifleri marketleri, bim, a101, şok gibi marketlerden ucuz kıyma kovalamaya sevk ettiler. veyahut migros, carrefour gibi marketlerin indirimlerini kovalamaya. kurdukları çarkta çoğu market zincirinin sahipleri kendileri oldukları için, yine kendileri kârda.

kasaptan kıyma, et alabilmek artık zor. çünkü zincir marketlerdeki uygun fiyat veya indirim kampanyaları onlarda yok. onları da bitirdiler. bir ekonomik sisteme işte böyle çomak soktular.
  • (bkz: et fiyatları refahtan dolayı yüksek)

ülkeyle alenen dalga geçen bakan.
  • eski tarım bakanı güçlü'den rusya'nın bir uyarı notasının saklanmasını sağlayarak güçlü'yü kötü gösterip yerini almış olduğu iddia ediliyor. ne oluyor amına goyyim ya?

bakın la: http://cablegate.wikileaks.org/…nkara3199.html#par5
hesabın var mı? giriş yap