şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibariyle ciddi ciddi yaşanan olaydır. fikri sağlar "dostoyevski diyor ki" dedikten sonra mehmet metiner "o kimdir, amerikalı büyükelçi falan olmasın da" şeklinde cevap vermiştir. fikri sağlar gülümseyerek başını sol tarafa eğip 3-4 saniye eğlendi.

  edit: https://m.youtube.com/watch?v=d0_npjhs1tg
  edit 2: (gelen yoğun tepkiler üzerine) metiner'in ironi yaptığı söylenmekte. dostoyevski diyen adama "o kim?" diye soru sorup, ardından gelen sessizlikte soruyu kendisi cevapladı metiner. bu nasıl bir ironidir? burada metiner ya önceden dostoyevski'yi tam olarak tanıyamadı, ya da trollük yaptı. açıkçası istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi mezunu birisinden böyle bir ironiyi kendinize yediriyorsanız, burada ne yazsak boş.
 • şaşırdık mı ? hayır
  bilseydi şaşırırdık
 • (bkz: sen kimsin ya)
  yalniz saglam cakmis, kabul edelim
 • ben türkiye'nin dostoyevskisiyim diyen kişi okumasını tavsiye ederim. (bkz: yunus günçe)
 • dostoyevski hazretlerini onurlandırmıştır aslında. sen ve tayfanız zaten bilmesin lütfen.
 • mehmet metiner'e sözlük olarak insancıklar kitabını gönderelim.

  belki o zaman daha iyi tanır kendilerini. sonuçta herkes kendinden bir şeyler bulduğu kitapları daha çok sever.

  öyle değil mi ?
 • dostoyevski'nin amacına ulaştığını gösteren tablo. yazar, her ne kadar yüksek mevkili insanların hayatını değil de sefil ve acınası kişilerin hayatını irdelese de, yazılarında belirttiği üzere okurlarının her zaman edebiyata sadık ve seviyeli olmasını isterdi. sanırım bundan dolayıdır ki çok basık, detaylı ve kasvetli yazmayı tercih ederdi. ta ki herhangi bir kitabının manasına erene kadar resmen okuru, o kitabı yazmasına sebep olan olaylar silsilesinden geçirmiş tadı vermek için.

  gerçi beyefendi, dostoyevski'nin bir kitabını bile alıp okumaya çalışmış ama sıkılıp bırakmış olsa bu sözü söylemezdi. yani aslında bu beyefendi dostoyevski'nin kendi okuru olarak kabul etmeyeceği seviyesizler güruhuna bile dahil olamamış bir kimse. ne desek boş, kelimeler kifayetsiz, dostoyevski haklı, bizlerse onun insancıkları kadar iğrenç bir banalliğin içine batmış çaresizleriz.
 • üyesi olduğu partinin genel başkanı da kısa bir süre önce boğaziçi üniversitesini ülkenin ve milletin değerlerine yaslanmadığı için uluslararası planda beklentileri karşılamadığını iddia etmiştir. peki dönüp sormazlar mı sözde milletin değerlerine yaslandığını iddia eden mehmet metiner niye gelişememiştir. akp'nin milletin cahil kalmasını istemesinin nedeni sanırım burada gizlidir. kimse düşünmesin kimse sorgulamasın sadece biat etsin, biz sizin adınıza gelişiyoruz(!), en büyük saray bizim, en büyük kütüphaneyi de biz yaparız ancak bizim istediğimiz kitapları okumak şartıyla ya da en iyisi siz hiç okumayın... sizin için en doğrusunu yapıyoruz (bkz: ülkenin ve milletin değerlerine yaslanmamak)
  mehmet video
 • ilk defa espri yapmayı denedi; ilk defa ciddiye alındı!