• yeni katar büyükelçimiz miş efendiler.
  • esenler belediye başkanı tevfik göksu’nun kardeşi
  • liyakat, kafdaği'nin ardında...çürümüşlük her yerde...
  • ak parti esenler belediye başkanı tevfik göksu'nun kardeşi, aynı zamanda yeni katar büyükelçisi.
  • bence şahane olmuş. sonuçta kardeşini tanıyoruz. herkes böyle güvendiği bir kişiyi yanına alsa ülkede güven sorunu yaşanmaz ve işsizlik son bulur.

bence ekşinin sorunu bu. olaylara hiç olumlu tarafından bakmıyor. hep eleştiri, hep muhalefet. cv sini bulmaya çalıştım beyefendinin bulamadım. eminim şahanedir ve geldiği yeri sonuna kadar hak etmiştir. bulabilseydim gözünüze sokacaktım.

çok şahane olmuş. hayırlı olsun.
  • türkiye'nin katar büyükelçisi

25.02.1966'de adıyaman'ın gölbaşı ilçesinde doğdu. orta ve lise tahsilini gaziosmanpaşa ihl’nde tamamladı. 1994 yılında medine islam üniversitesi’nden mezun oldu.

1996'da sakarya üniversitesi ilahiyat fakültesi'nde yüksek lisansını tamamlayarak 1997 yılında aynı üniversitede doktora programına kabul edildi ve 1998’de doktora ders dönemini tamamladı.

1998 yılı ders dönemi sonrasında dil eğitimi ve akademik çalışma amacıyla amerika’da saint rose koleji’nde ve kanada'da toronto üniversitesi’nde bulundu.

1999-2005 yılları arası almanya’da ayakkabı ve terlik pazarlama alanında faaliyet gösteren gezer gmbh’nin ve suudi arabistan’da ise yabancı yatırımcı sıfatı ile faaliyete başlayan ıdb hotel management şirketlerinin kurucu genel müdürlüğünü yaptı.

2005 yılında tekrar doktora çalışmalarına başladı ve 2007 yılında sakarya üniversitesi ilahiyat fakültesi temel islam anabilim dalı’nda doktor unvanını aldı.

kanada’da bulunduğu 2008-2010 yılları arasında çalışma hayatının yanında kanada toronto’da seneca college’de iş idaresi ve dış ticaret eğitimi aldı.

2011-2020 yılları arasında riyad’da t.c. cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi, körfez ülkeleri temsilciliği görevini yürüttü.

2016 yılından bu yana türkiye maarif vakfı mütevelli heyet üyesidir.

çok iyi derecede arapça ve ingilizce bilmektedir. evli ve dört çocuk babasıdır.

doha büyükelçiliği
  • gezer markasını bilmeyen yok sanırım.
    patronları özalp ailesi de dindar insanlardır. dinci değillerdir.
    her sene ramazan ayının ikinci çarşambası geleneksel olarak iftar yemeği verirler. 2020’de pandemi sebebiyle yapamadılar organizasyonu.

bu davetlere ben de çağrılırdım ve 2015-2019 arasında da icabet ettim.

bu yıllarda hep kürsüde konuşma yapacak konuk mehmet tevfik göksu olurdu. yalnız bu iftarların sadece birine şahsen katıldı. diğerlerinde ya işi olduğu için ya da gelmek istemediği için katılmadı ama katılmadığı zamanlarda da küçük bir metin okunurdu kürsüden mehmet tevfik göksu adına.

şimdi ben tabi gezer’in patronları kimdir, necidir, hangi partiyi desteklerler bilmem.

ilk gittiğim iftarda bunun mesajı okununca sordum beraber gittiğim arkadaşıma. o anlattı. patronlar ezelden beri milli görüşçüymüş. bu mtg de onların eskiden tanıdığı bir siyasetçi.

bugün kardeşi ile ilgili haberlerde terlikçi diye görünce dedim acaba firma gezer mi? öyleymiş.

he bu da o iftarlardan bir tweet.

https://twitter.com/…status/999351573649215489?s=21
  • büyükelçi, diplomat, bürokrat, konsolos vs olabilmek icin siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler ile siyaset bilimi ve kamu yönetimi lisans eğitiminin alınmasının gerekli olmadığı gösterilmiştir. mevcut realist görüşe göre normal teamüller, şartlar ve koşullarda olmamasi gereken distopik bir olay.

tanım: doha büyükelçisi. *
  • ha ha herifteki kariyere bak bi akademi bir ticaret bi bürokrasi bi akademi bi tiicaret bi bürokrasi diye gidiyor
  • -katar büyükelçisi olmak için aranan şartarın hepsini taşımaktadır.
    *esenler belediye başkanı tevfik göksu'nun kardeşi, eski akp milletvekili mahmut göksu'nun oğlu olması
    *ilahiyat mezunu olması
    *liyakat sahibi olması
    *hak ve hukuk kavramlarını bilmese de olur.

--tevfik göksu ve sülalesi bu memlekete kene gibi yapışmış kanımızı emmektedir.
hesabın var mı? giriş yap