şükela:  tümü | bugün
  • voyage otelleri ve maxxroyal otellerinin patronu.

(bkz: #42288969)
  • etstur ve birçok turizm firmasının sahibidir. kültür ve turizm bakanlığına getirilmiştir. sektörü bilen birinin turizm bakanı olması sevindirici, en azından turizmdeki sorunları biliyor.
  • voyage otellerinin ve maxx royal otellerinin sahibi. ayrıca ets tur, odamax, ucuza bilet gibi firmalar da kendisinin.
    üstelik bi de turizm bakanımız.
    adamdaki parayı hayal bile edemiyorum.
    iş hayatındaki başarılarının devamını bakanlığında da sürdürmesini umarım.
  • kültür ve turizm bakanı.

yakın tarihten son 6 bakana bakalım; erkan mumcu, ertuğrul günay, mahir ünal, atilla koç, ömer çelik, yalçın topçu, nabi avcı, numan kurtulmuş...

bu isimlerden sonra bakanlığa gelmiş en alakalı isim. ha şöyle be!!! turizmin başına bu işin içinden gelmiş alakalı birini getirmek bu kadar mı zordu yani. neyse.

ets turda yaptığı başarılı çalışmaların ardından (hiç beklemediğim şekilde- bu konuda mahçup oldum çok şükür) reis kulağından tutarak gel ülke turizmini de yönet demiştir. turizm piyasasını ilk elden her yönüyle biliyor. kültür alanında da ciddi birikimi vardır elbet ama bu alandaki açığı da ilber ortaylı gibi bir tarihçiyi kendine danışman yaparak kapatmayı düşünmesiyle harikulade bir adım atmıştır. takdir edilesidir.

daha önce de dediğim gibi kendisini bir süredir takip ediyorum, rahat bırakılırsa bakanlığı ayağa kaldırabilir.
  • yunan isgali altindaki adadaki yunan otelinin acenteligini yapiyormus bu bakanin sirketi...

(bkz: #83762245)
  • (bkz: ets tur'un işgalci yunan'a desteği)
    türkiye cumhuriyeti turizm bakanının turizm şirketi, işgal atındaki türk topraklarının üzerine kondurulan yunan otelinin pazarlamasını yapıyor!
  • artı tv tarafından hakkında şöyle bir haber yapılmış.

iddialar doğruysa oldukça vahim. sektörün içinden bakan kulağa hoş gibi dursa da önceden bu işin defosu olacağını söyleyenler haklı çıkmış olur.
  • sektörün içinden gelmiş adam diyenleri anlamak mümkün değildir. gel(miş) dediğinizde bahsettiğiniz mişli geçmiş zaman konunun neresinde acaba. gelmemiş şahıs halen sektörün içinde. sektörün içindeki birisi bakan olurken ülkede rekabet kurulu diye bi üst kurul olması trajikomik gelmiyor mu size. eskiler anlatırlar. ben siyasetteyken sen ticaret yapamazsın diye oğluna ticareti yasaklayan babalar varmış önceden. şimdi sektörün içinden diye sevinen bi halk var. zaman neler kadir dedirten adamdır bu yüzden
  • aktrollerin saldırısı sonrası sıla'nın 16 temmuz 2019'daki izmir konserini iptal ettirmiş akp bakanı.15 temmuz'da vay sen nasıl sıla'yı çıkartınsın diye tepki gösterilmiş,bakan beyciğimiz de hemen çark etmiş.halk istedi biz iptal ettik diye.halk dediği ak troller amk.kültür bakanlığı sadece akp'lilerin mi lan.benden vergi almıyor musunuz.ayrıca sıla'nın dediği yanlış mı.15 temmuz akp eliyle yapılmış bir ihanettir.fetöcüleri ordu,yargı,polis başta olmak üzere sıla mı doldurdu da ona kin güdüyorsunuz.fetö'nün siyasi ayağı akp'dir.buna rağmen çıkıpta sıla'ya tepki göstermek geri zekalılıktır,korkaklıktır,ahmaklıktır.
    kısaca sıla göte göt dedi.bu durum sizin gibi her gün yalan dolan içinde yaşayanlara zor geliyor tabi...

büdüt: sıla'nın bu konudaki tavrını bile bile nasıl konser programlarına dahil ettiler merak ediyorum gerçekten.mehmet ersoy'un işiyse,inceden bir takdiri de hak ediyor.

--- spoiler ---
    devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. bundan kimsenin şüphesi olmasın. milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. bu çerçevede temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız. link
    --- spoiler ---

--- spoiler ---
    “yaz etkinlikleri” kapsamında planlanan ancak görülen lüzum üzerine iptal edilen ya da ertelenen etkinlik ve konserler için herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. link
    --- spoiler ---
  • tüccardan bakan yaparsanız ne olacağının cevabıdır kendisi. t.c bakanı değil, tüccar kalmaya devam ederler böyle.

ağustos 2019 içinde bulunan kurban bayramının 9 gün olup olmayacağına ilişkin cevabı otellerin neredeyse tamamen dolu olduğu, 9 günlük tatile ihtiyaç olmadığını söyledi. sonrasında sezonluk turist sayılarında bahsetmiştir.
    kaynak

vatandaşın köyüne, memleketine gitmesi, belki ailesinin hasadına, fındığına yardım edecek olması umrunda değildir. anadoludaki esnafında memleketine gelecek tatilciden para kazanması gibi bir derdi de yoktur. onun için tek önemli olan otellerinin dolması.