şükela:  tümü | bugün
 • tofas'ın dağılmasından sonra soluğu efes pilsen'de alan genç yetenek.
  bu entriden 3 yıl sonra kendisini gördüm bugün, selamıma karşılık verdi sevimli dev memo.
 • 4 numara oynayan, düzgün bileğiyle iyi şut atan basketbolcu. hücum ribaundlarında oldukça etkilidir. yeni sezonda detroit forması altında ter dökecek. bol şans.
  nba'deki 3. türk...
 • hüseyin'in yedeği olma eziyetini bir sene çektikten sonra nba'e gitme şansına sahip pf. fizik olarak nba uzunlarıyla çarpışma ihtimali en yüksek olan türk basketbolcu. içeri-dışarı oyuncusu olduğu için draft edildi. şayet detroit'ten başka bir takım draft etmiş olsaydı. salt ribaund için derdim fakat o takımda ben wallaceın varlığı bu savı biraz zedeliyor. ayrıca detroit'te power forward mevkiinde zamanın fiyasko oyucularından joe smith de var. bence nba'de kalabilir. tabi önce kıl efes yönetiminin iznini beklemek zorunda. o $ 300,000 gelinceye kadar anasından emdiği sütü burnundan getireceklerdir.

  ancak herşeyin ötesinde bir oyuncuyu dünyanın her yerinde kabul edilir kılan 2 şeyden biri olan hücum ribaundu yeteneği - ki diğeri 3 sayı yüzdesidir - onu bekleyen parlak geleceğin habercisidir diyorum.
 • blok canavari.
 • eurobasket 2001deki performansiyla beni got eden super 4 numara*.

  soz konusu turnuvanin ibrahim kutluayla birlikte yildizidir kanimca.
 • ispanya maçında gerçekleştirdiği süpersonik hareketlerle beni sesimi taaaaa aski spor salonuna duyurma saikiyle yaptığım hissi veren desibelde bağırtarak uvertür olarak çıktığım gazinoda 3 gün sanatımı icra edemememe sebep olan, hırvatistan maçında da performansıyla göz(lerimi) dolduran irikıyım adam...
  yakında kritik basketler sonrası onunla bununla göğüs tokuşturmaktan kaburga kemiklerinin kırılacağını düşündüğüm basketbolcu...
  dün gece de ibrahim kutluay'ın arkasından muhtemelen göğüs tokuşturmak için koşarken yetişemeyince çareyi ibo'nun kaba etlerine yumuşağından bir tekme atmakta bulan sporcu...

  (bkz: kardeşim olsa bu kadar sevmezdim)
 • en kritik anda üçlük atabilen, üç kişinin arasından hücum ribaundu alan, aynı pozisyonda aynı adama arka arkaya iki blok yapabilen, ikili sıkıştırma geldi mi asist yapan, çok az faul kaçıran, "dev adam"ın önüne "arslan yürekli" sıfatını da hak eden avrupa şampiyonası'nın en iyi power forveti. ayrıca hırvatistan maçında ibrahim'e arkadan salladığı tekme ile "maçı kazanan oyuncuların sevinç gösterileri literatürü"ne ilginç bir hareket eklemiş oldu.
 • sanırım o tipte saça sahip basketbolcu pek olmadığından saçları fena halde gözüme batan basketbolcu.
 • eklemlerindeki kanama sebebiyle yari finalde almanya karsisinda oynayamamıs ama maci izlerken de yerine oturmayi bi turlu bilememis basketbolcu.