şükela:  tümü | bugün
 • sigara içenleri ameliyat etmem diyen turkoamerican kalp cerrahı.
 • gavurşaların wizard oz dediği, kalp cerrahisinde adını tüm dünyaya duyurmuş insan.
 • columbia universitesinde kalp cerrahi olarak calismakta olan, "healing from the heart" ve "minimally invasive cardiac surgery" adli kitaplari ile unlenmis doktor.
 • kardiyovaskuler cerrahide robot programini uygulayan ilk doktor olan genc bilim adami.
 • john q'da oynamış kişi.
 • yüzlerce başarılı kalp ameliyatının yanı sıra son olarak, amerika'da bulunan 59 yaşındaki bir hastaya yapay kalp naklederek 'yapay kalp mucizesi'ne imza atan, ameliyat olacak hastalarının heyecanlanıp kalp krizi geçirmesini önlemek için, hastalarını ameliyata almadan önce mutlaka hipnotize eden, dünyaca ünlü kalp ve damar cerrahı(mız)...

  mehmet öz'ün ağzından sağlıklı yaşam hakkında bazı tiyolar:

  "her gün aspirin içmeli. hayatımda ilaç kullanmadım. zorda kalmadıkça kimseye de tavsiye etmem. herkese her gün mutlaka bir aspirin içmesini salık veriyorum. ben de içiyorum... aspirinin kanı sulandırdığını biliyorduk ama şimdi yeni faydalarını da öğreniyoruz. örneğin, vücuttaki birçok doku tahrişini önlediğini yeni öğrendik... aspirin ömrü de uzatıyor.

  çay yerine ıhlamur içilmeli. günde en fazla iki çay ya da kahve içebilirsiniz. fazlası zararlı. ancak ıhlamur kesinlikle zararlı değil,dilediğiniz kadar için...
  sarmısak müthiş bir bitki... vücudu koruyan hücreleri destekliyor, tansiyonu düsürüyor. sarmısaktan çıkan maddeyi yüksek tansiyonlu kişiye kullandığımızda, tansiyonu hemen düşüyor. her gün birkaç diş sarmısak yenmeli...
  başka bir mucize sebze de ayşekadın fasulye. türkiye'de bol üretilen bu sebze bence her öğün, özellikle de çiğ olarak mutlaka sofrada bulunmalı. vücuda müthis yararlı bir bitki...
  semizotu da içindeki omega 3 nedeniyle son derece faydalı. çiğ yenirse, daha da yararlı. biz her gün ailecek öbek öbek çiğ semizotu yiyoruz.
  et yiyecekseniz, yanında mutlaka çiğ domates de olmalı. çünkü domatesin içindeki lcyopin adlı antioksidan, etteki zararlı omega 6 ları yararlı hale dönüştürüyor.
  kayısı çok yararlı ancak 1 günde 1 avuçtan fazla yenmemesi gerekiyor.
  karpuz ve kavunda ise ince bir dilim tercih edilmeli.
  üzüm ve muz, cok yüksek dozda şeker içerdiği için daha az tüketilmeli.
  her sabah aç karnına içilen bir bardak ılık suyun ardından bir avuç ceviz çok iyi gelir. ben her sabah alıyorum.
  artık sütün de 'sağlıklı olanı' çok zor bulunuyor... hayvanlara verilen hormon ve antibiyotikler süte karışıyor. ve saflığını yok ediyor. çocuklara soya sütü içirilmeli... 35 yaşın üzerindekilere sütün içindeki laktoz pek iyi gelmiyor... laktozu alınmış süt yerine ise de bol bol su içilmeli.
  balık hariç, kırmızı etle beyaz et aynı. çünkü hem danaya, hem de tavuğa yüksek dozda hormon ve antibiyotik veriliyor. et yenecekse, hepsi yenebilir. fark etmez!
  beyaz pirinç ve beyaz un son derece zararlı. çünkü her ikisi de anında şekere dönüşüyor. yani ha avuç avuç toz şeker yemişsiniz ya da pilav veya beyaz undan yapılan ekmek... arada fark yok. pilav ve ekmek için esmer un ya da esmer pirinci tercih edin.
  lahana zayıflamak için çok ideal. hazmı zor olduğu için tıkar ve kalorisi çok düşük.
  şişmanlık en az sigara kadar tehlikeli. hatta sigaradan da çok... ideal kilodan daha düşük kilolu olan insanlar uzun ömürlü oluyor...
  ideal rejimler 1 haftada 1 kilo verdiren rejimlerdir. diğerlerine aldanmamak lazım. eğer haftada 1 kilodan fazla kaybediliyorsa, vücuttan sadece su kaybediliyordur dikkat!.."
 • hacettepe üniversitesi tarih bölümü'nün çalışkan, ciddi ve halden anlayan hocası.
  klasik türk musıkisine özel bir ilgisi olup, her sene son dersinde bir kasetle türk müzik kültürüne dair birşeyler anlatır.
 • cok sicakkanli, girisken, dinamik ve karizmatik bir insandir.
  kalp'te kullanilan yapay kalp pompalari/malzemeleri ile ilgili bir firmasini gecen yil 150 milyon dolar civarina satmistir.
  bu arada kendisine kalp hastasi olan bir doktora ogrencisine icin yardim istendiginde yollanan bircok e-maile ragmen cevap vermemistir.
  doktora ogrencisinin adi barkan kavlicoglu'ydu. acik kalp ameliyati olmustu ve ve 4 damari degismisti. cok ender gorulen takayasu hastaligindan dolayi bunlar olmustu. haliyle bakim masraflari $100,000'i bulmustu. tabii dr.oz'un konumu nedeniyle yardim edecegi dusunulmustu ama ne yazik ki, bu arkadasimiza herhangibir yardimi olmamisti.
  maddi gucunu bir kenara koyalim, kendisi columbia'da kalp cerrahisinin basinda oldugu icin birseyler yapabilecegi sanilmisti.
 • time dergisinin bir sayisinda microsoft ce'nin tanitiminda "almasi gereken cok onemli notlari aha bu bilgisayarla aliyor hehehey" diye reklami yapilmis daha dogrusu reklam mankeni olarak kullanilmis cerrah.
 • esquire dergisinin has amerikan versiyonunda saglikla ilgili sorulari cevapladigi bir soru-cevap kosesi yazaridir.
hesabın var mı? giriş yap