şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle akp medyasısın canlı yayınında mansur yavaşı kötülemek isterken, mansur yavaş'a sahte senet veren kişiyi kastederek "bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim"dedi.

  sayın özhaseki boydak holding deki arkadaşlarınız için de geçerli mi bu sözler? yoksa akp atasözlerinden de muaf mı?
 • pensilvanya'ya dönmesini önerdiğim kişi. hocasını özlemiştir. atatürk'ün başkenti fetöcülerin haddine değil. hadi yallah.
 • fetocudur. oy verecek insanlar da dilsiz şeytandır.
 • bir insanın seçimde ya da yarışta kaybetmesi gayet normal bir durumdur. ama kaybederken çirkefleşmek, iftira atmak, kendi geçmişine bakmadan hem suçlu hem güçlü olmaya çalışmak... işte bunlar bir insanın karakter seviyesinin göstergeleridir. kaybedeceksen edebinle namusunla kaybet be adam!
 • bu adam fetocu degilse , kim nasil fetocu oluyor ben anlamadim. bu adamdan daha net fetocu olan adam, fethullah gulenin kendisidir herhalde.
 • 2-3 gün önce ülkücü mansur yavaş'ın belediyeyi kandil'in istediği adamlarla dolduracağını söylüyordu, meğer habur rezaletinden sonra teröristlere gerilla diyen kendisiymiş. bahçeli de partililerini bu adama oy vermeye ikna etmeye çalışıyor. şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz.

  fetöcülerle olan muhabbetine, kayserideki iş adamlarının bizi onlarla özhaseki tanıştırdı demesine hiç girmiyorum bile bak, o herkesin malumu artık.
 • karısını torunlarını acaba o mahsura iftira atmak ıcın kullandıgı cocuk pornocusuyla bir gun aynı ortamda bırakır mı? bu kadar asagılık olamaya ne gerek vardı?

  fetocu gecmisine girmiyoryum.
 • mehmet özhaseki'nin "...ama bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" demesi üzerine kendisinin kim olduğunu söyleyeceğimiz arkadaşlarını bir hatırlayalım. sıralı tam liste:

  --- spoiler ---

  fethullah gülen

  memduh boydak: fetö’nün melikşah üniversitesi’nin yurdunu nasıl yaptırdıklarını söyle anlatıyordu: “yurtdışına yapılan bir geziyle ilgili de uçakta beni dönemin belediye başkanı mehmet özhaseki yanına çağırdı. bana üniversiteye yurt yapacak hayırseveri bulduğunu söyledi.”

  hacı boydak: pensilvanya ziyareti sorulunca mahkemede şunları söyledi: “kayseri büyükşehir belediyesi’nin organize ettiği kardeş şehir caroline ziyaretine o zamanki büyükşehir belediye başkanı mehmet özhaseki’nin isteği ile 9 işadamı ile birlikte katıldım.”

  ersin kıranatlıoğlu: kayseri’de oto satıcısıydı, akaryakıt istasyonları vardı. 2 aralık 2016’da savcılığa verdiği ifadede itiraflarda bulundu. “paralel devlet” toplantıları sorulduğunda başladı konuşmaya: “2005 veya 2006 yıllarında o dönem il imamı mustafa ali gökbudak’ın talimatı ve daveti ile boydaklar’daki toplantıya katıldım. bu toplantıda dönemin valisi, büyükşehir belediye başkanı gibi isimler vardı.”

  fatih şık: gesiad’ın üyesi fatih şık, 22 aralık 2016 tarihinde savcılığa girdi. savcı salih kılıçdağı, katıldığı faaliyetleri sorunca konuştu: “2013 yılında kimse yok mu derneği’nin organize ettiği mardin gezisine katıldım. ben de kurban dağıttım. benimle beraber memduh boydak, mehmet özhaseki, hacı boydak, hamdi kınaş gibi isimler vardı.”

  hüsamettin keçeci: nijerya’daki hastanenin hikâyesini o gün aktardı: “işin içinde belediyebaşkanı, milletvekillerinin olduğu bir durumdur. sen bu işin altından kalkarsın diye gönderildiğim bir durumdur.”

  mustafa özlütürk: “2009 ya da 2010 yılında kosgeb destekli kayseri iş adamlarından 180 kişi belediye başkanı ve bürokratlarıyla nijerya’ya gittik. orada yemek verildi. ertesi gün mehmet özhaseki’nin başkanlığında, kayserili iş adamları olarak buraya hastane yapılacağını para toplanması gerektiğini söylediler.”

  ismail rüştü talhaoğlu: 23 ekim 2016’da cezaevinden mahkemeye bir mektup yazdı. özhaseki’nin çocukları ile kendi çocuklarının aynı fetö okulunda öğrenci olduğunu anlatan talhaoğlu’nun “birlikte sohbet oturmasında bulunduk” ifadeleri nasıl unutulur.

  nureddin okandan: 22 eylül 2016’da verdiği ifadede meşhur abd gezisinden şöyle bahsetti: “2011 yılında kayseri büyükşehir belediyesi bünyesinde kardeş şehir projesi kapsamında abd’ye gittik. mehmet özhaseki de vardı. yarım saatliğine heyet olarak fethullah gülen’i ziyaret ettik.”

  orhan topçuhasanoğlu: 16 ocak 2017 tarihinde “itirafnamem” diyerek hapishaneden yazdığı mektupta sıra bosna’daki fetö ziyaretlerine gelince söze şöyle başlayacaktı: “2011 ya da 2012 yılında o dönemin kayseri büyükşehir belediye başkanı mehmet özhaseki kardeş şehir gezisini gesiad’dan organize etmesini istemiş.” devamında fetö okullarına gidişlerini ve orada özhaseki’nin yaptığı konuşmayı anlatıyordu.

  ömer dengiz: evindeki aramalarda kırmızı kurdele bağlanmış 1 dolarlar çıkan akp’nin kayseri il başkanı işadamı ömer dengiz ise 9 kasım 2016 tarihli ifadesinde, yaptırdığı fetö yurdunun hikâyesini şöyle aktaracaktı: “haseki başkanın teşviki ve yönlendirmesiyle melikşah üniversitesi’ne yurt yaptırdım. bir nevi haseki başkan beni yurt yapılmasına teşvik etmiştir.” dengiz, 11 ocak 2017 tarihli ifadesinde ise özhaseki öncülüğünde düzenlenen meşhur nijerya gezisinden bir sahneyi şöyle anlatıyordu: “gezi sırasında bir toplantı düzenlenmiş. rahatsızlığım nedeniyle sonradan katıldım. haseki başkan elinde mikrofonla bir şeyler konuşuyor, yanındaki şahıs da not alıyordu. arkadaşlara sorduğumda orada yapılacak hastane için para toplandığını öğrendim.”

  suat somyürek: fetö’nün melikşah üniversitesi’ne yaptırdığı yurttan cezaevinden yazdığı mektupta söz ediyordu: “mehmet özhaseki bey’in yönlendirmesiyle melikşah üniversitesi ile kız yurdu yapımı için protokol yaptık.”

  hüseyin cindoruk: verdiği ifadede belediyenin desteğini hatırlatıyordu: “2012 yılında kayseri’de düzenlenen türkçe olimpiyatları’nın komitesine seçildim.(...) ana sponsoru kayseri büyükşehir belediyesi’ydi. (...) 2013 yılında da aynı şekilde türkçe olimpiyatları kayseri’de yapıldı.”
  --- spoiler ---

  kaynak: yeniçağ gazetesi, özhaseki’nin kurtulmak istediği mazisi

  ayrıca (bkz: ömer çelik'in fetö şüphelisi kuzeni)
 • kendisi hakkında fikir edinmek isteyenler, kayserideki fetullahçıların davalarını ve itiraflarını takip etsinler. kendisinin ne kadar pirüpak ve iftiraya uğramış mümtaz bir şahsiyet olduğunu şıp diye anlarlar! melih gökçek ekolündendir, yakışır!
 • senet provokasyonunda ismi geçen sözde saygın iş adamı için 2 gün önce "siciline baktık tertemiz" diyip bugün "tanımıyorum" diyen akp ankara belediye adayı.