şükela:  tümü | bugün
  • ne desem vicdan azabı çekebilirim.
  • daha genceciksin ne umudu, ne beklentisi. yapma etme evladım.

bugün bir intihar olayı da bartın’da. (bkz: bartın üniversitesi'nde akademisyen intiharı). ne oluyor toplum olarak iyiden iyiye psikolojimiz bozuluyor.
  • videoyu çekmeden önce çok ağlamış belli.

muhtemelen üniversite okuyor, daha çalışan bile değil ama alarm kurup başkalarının istediği saatte işe gidip köle olmaktan bahsediyor.

evli değil ama evliliğe büyük önyargılı asla mutlu olamayacağını düşünüyor.

dinlerin uydurma olduğunu söylüyor ama iki de bir helallik istiyor.

hayat hakkında hiçbir şeyi net bilmeyen bir genç muhtemelen major depresyonda keşke bi profesyonel yardım alabilseydi de bu düşüncelere girmeseydi.
    benim anladığım; sözlükte yazılanlardan çok etkilenmiş. evlilikte seksin olmaması , sabah 5'e alarm kurup işe giden modern köle gibi olumsuz şeyleti sürekli yazıp daha hayat hakkında hiçbir fikri olmayan insanları böyle karamsarlaştırıyorsunuz.
  • 1-hayata veda edip etmediği belli değil.
    2-sözlük yazarı da değil sanırım, kullanıcı adayı(çaylak)
    3-böyle şeyleri gündem yapıp başkalarının aklına da getirmeyin, furya oluşmasın.
  • kardesim ne olursun yapma etme. ne derdin var gel konusslim yazisalim seninle. eger sikintin maddi bir neden ise, yaninda olacagim. kiz meselesi ise, bircogumuz yasadik sikintilari, gel birbirimize anlatalim anilari, aglayalim da gulelim de. ama gercekten yasamak guzel her ne olursa olsun kardesim. lutfen boyle buyuk bir hata yapma, lutfen.
  • hayat kısa değmez bir kıza diyeceğim ama olmayacak. esasen intihar nedir bilen biri olarak yaşamaktan zevk almamanın ne olduğunu da bilirim. gerçi kim bilmez ki? öleceğimiz günü bekleyen bizler, sonucu akışa bıraksak daha iyi olur gibi geliyor bana. dilerim ki intihar etmez.
  • bu tür başlıklar açarak intihar gibi kötü bir olguyu reklam etmeyin. reklam etmeye çalışanlara prim vermeyin. ayrıca (bkz: doğal seçilim)
  • kişisel tercihtir. bu, yaptığı şeyin dünyanın en saçma şeyi olduğunu değiştirmez.
  • dilerim hayatta kalır. henuz gencecik bir cocuk. ve cocuklarin, genclerin daha bu yaslarda hayattan vazgecmesi cok aci..

fakat bir insanın ölmeden video çekip de sosyal medyada yayinlamasini anlamlandiramam. maalesef ölürken bile "bilinmek, taninmak" isteği var insanoglunda. "çocuk intihar ediyor sen neden bahsediyorsun" diyenler olacaktır. ve fakat bu genclerin intiharlarına, ilintili tutmadiginiz sosyal medya da etkendir. bir mektup yazıp yanına bırakmak değil de, neden sosyal medyada yayınlamak? bu düşünülmeli..
  • bu dingil aktroll bu videoyu buraya atıncaya kadar kolluk kuvvetlerine haber verip onu konuşarak oyalasa imiş ya. ama onun için zeka lazım, aktrollde ne gezer.