şükela:  tümü | bugün
  • ananın sikiştiği gerçeğinden daha gerçek değildir. her şey perspektif tabi.

ya da eşşek s*kmenin bile adabı var. daha adamın cesedi soğumadan...

başlık başa kalmış, uyarı için yuzde seksenyedinoktayirmiuc'e teşekkürler. kaçıp gidene de selamlar
  • tamamen, insanlıktan nasibini almamış olan bir ekşi sözlük kullanıcısının açmış olduğu başlık.

evet tanımım bu.

mesela bu tip insanlardan metrekareye düşen sayı biraz daha az olsaydı mehmet gibi güzel adamlar biraz daha kalabilirlerdi yer yüzünde. küfür yazmamaya, hakaret etmemeye çalıştığım için ne yazık ki daha fazla uzatamıyorum satırları.

bayağı low bait. hem sözlük hem de insanlık adına. heh...
  • kıyamet kopup hesap günü gelmeden yanma işleminin başlamayacağını bilmeyen müslüman beyanı.

sonra "x yanıyor, ben cennete gideceğim". önce dinini öğren dingil.
  • dogru olmadigini dusunuyorum. diyelim ki ahiret olayi dogru, islam inancina gore kiyametten sonra hesaplar kesiliyor, yani şu an tum kisiler arafta.
    cennet cehennem biletleri henuz kesilmis degil.

yanlis mi biliyorum?
  • allah'ın ekşi sözlüğe bizzat entri girmesi kadar ilginç değildir.

eskiden kimin nerede yanacağını kutsal kitaplarla bildirirdi, şimdi devir sosyal medya devri tabii. verdiği cezaları tek tek sözlüğe başlık açarak raporlayacak herhalde.
  • inandığını iddia ettiği dini bilmeyen bir yazarın saçmalaması.

en başta adamın en bir bireysel kararıdır ki üzerine yorum yapmak bile haddimize değil.

ama madem saçmaladın şöyle söyleyeyim sana ki kıyametten önce hiç kimse cennete ya da cehenneme gitmedi gitmeyecek.

benim inandığım islam dininin kitabı böyle söylüyor. sen hangi dine inanıyorsun o şüpheli.
  • kıyamet koptu da bizim mi haberimiz olmadı, sorusunu akla getirir. inandığınızı birazcık araştırsanız neler değişecek neler.
  • ekşide bazı zebanilerin varolduğu gerçeğini yüzümüze tüm hararetiyle vuran fantastik haber. sıcak gelişme.
  • vicdansız, acımasız bir başlık olmuş.

öte yandan, islâm dinine göre, mahkeme-i kübra kurulana, yani, kıyamete değin, ruhlar ne cennet'e, ve, ne de cehennem'e gitmez; araf denen bir ara bölgede, bir geçiş zonunda beklerler.

başlığı açan kişi, şayet trollük yapmamış da, samimi ve ciddi inancını paylaşmışsa, kendisine, islâm dininin ahiret merkezli inancının söylediği şekilde değil, burada zikredilen şekilde olduğunu naçizane hatırlatmak isterim.

allah herkesi, haddini aşmaktan, allah adına konuşarak günah-ı kebir olan şirke saplanmaktan, ve, vicdanını iptal ederek yaşamaktan korusun inşallah, amin....