şükela:  tümü | bugün
  • sıra dışı bir insan, zihin açıcı bir zekâ, güven veren bir olgunluk timsalidir. yeteneğinin olmadığı bir alan henüz tarafımdan keşfedilemedi. matematikte üstat, resimde ressam, şiirde şair, hitabette hatiptir.

kendisi ise kendisini şöyle tanımlar:

"istanbul’da doğmuş büyümüş, sakarya’da üniversiteyi okumuş ve üniversite bittikten sonra 1,5 sene kadar istanbulda çalışıp tekrar sakarya’ya dönmüş burada çalışmaya başlamış ve sakarya’ya yerleşmiştir. asıl mesleği kunduracılık olmasına rağmen, babası bir yandan, ustası* bir yandan okuması konusunda ısrarcı olunca çok ilgi duyduğu elektronik mühendisliği dalında okumaya karar verip elektronik yüksek mühendisi olmuştur.

sakarya üniversitesi, mühendislik fakültesi, elektrik elektronik mühendisliği bölümü, elektronik ana bilim dalında yardımcı doçent kadrosunda doktor ünvanıyla öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır."
  • iki isim ve bir soy isme sahip bulunan bu insan güzelinin adalet yönü kendisi gibi nam salan lakabıyla her daim gözler önündedir. şöyle ki, kendisine hayatının 2/3'ünden uzun zamandır m.r.b.* denilmiş hatta yazılmış, çizilmiştir.
  • (bkz: m.r.b)
  • sakarya üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği öğretim üyeleri arasında çok ayrı bir yeri olan ,
    koca okulda muhabbeti özlenen tek hocadır. fırsatınız varken bilgilerinden ve aydın kişiliğinden faydalanmanız, severek yapmayı planladığınız bir bitirme ödevi projeniz varsa ondan almanız şiddetle önerilir.
  • ad vermekten çekinmiyorum, murat yıldız adlı feto'dan atılan beceriksiz bir hocadan aldığım elektronik dersinden sonra elektronik ile ilgili hiçbir şeye ilgim kalmadı. ne transistör ne mosfet ne de başka bir şey. beni elektronikten soğutup lanet ettiren bu adamdan sonra kendisinden aldığım elektronik dersi sayesinde elektronik alanına bu alanda çalışacak kadar aşık olmasam da artık eskisi kadar nefretle bakmamamı sağlamış harika bir insandır mehmet recep bozkurt. saü elektrik ve elektronik mühendisliği'nde mrb olarak bilinir. öğrenciye saygı, sevgi ve ilgiyle yaklaşır. öğrencinin hatalarını bilir ama bu hataları belirterek öğrencinin yanında yer alır. destekleyicidir, yapıcıdır, yıkıcı değildir. istanbul içinde bir üniversitede görevine devam ediyor olsaydı kendisiyle yüksek lisans ve doktora aşamalarında çalışmaktan zevk ve onur duyardım.

buraları okuyorsa kendisine selam olsun, profesörlük kendisine çok yakışacaktır çünkü bu ülkenin kendisi gibi profesörlere ihtiyacı vardır.

dipçe: arkadaş çevresinde de muhabbetini yapardık, kendisini mortal kombat'taki liu-kang'a benzetirdim hep :)