şükela:  tümü | bugün
 • gazi koşusu'nu üst üste 4 kere kazanarak egale edilmesi dahi oldukça güç olan bir rekora imza atan, büyük koşuların jokeyi ahmet çelik ile her koşunun büyük jokeyi müslüm çelik'in milenyum versiyonu olan 2002 doğumlu kardeşleri.

  dereceyle tamamladığı apranti okuludundan ekim 2018'de mezun olduktan sonra aralık ayı itibarıyla kariyerine ilk adımını attı. hem de ne adım!

  2 koşu, 2 birincilik.

  kazandığı koşuların ikisinde de arkasında urfa desteği var; biri altın'lardan sabri'nin atı, diğer de cehdi'nin.

  tabi destek yalnızca bununla sınırlı değil. büyük ağabeyleri mehmet işinin uzmanı. hem at koşar, hem yetiştirir; hem at seçer, hem koşu seçer. büyük ekürilerin "eküri menajeri" diye arayıp da bulamadığı cinsten.

  velhasıl, yetenek ırsi. hele bir de arkanda mehmet gibi, ahmet gibi, müslüm gibi, salih gibi ağabeylerin/akrabaların olunca, böyle kariyer başlangıçları da sürpriz olmuyor tabi.

  bu da kazandığı ilk koşudan önce padoktan bir görüntü. hemen önünde yürüyen ahmet'in üzerindeki kendi formaları. gülerken gözleri parlayan çocuğun giydiği de cehdi'nin.
 • ileriki günlerde adından sıkça söz ettirecek apranti.

  bugün adana koşusunda 10 kasım münasebetiyle kazandığı atla ayna önünde selamını vermiş gönlüme girmiştir. takipçiniz m.s. çelik.