şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rehin alındıktan sonra odasından silah sesi geldiği iddia edilen savcı.
  edit: başımız sağolsun.
  edit2: link uçmuş. kaldırdım.
 • 15:36'ya kadar istekleri yerine getirilmezse teroristlerce olumle cezalandirilacagi iddia edilen savci. eylem bitirilmezse guvenlik gucleri tarafindan operasyon duzenlenecek. umarim kurtarirlar adami.

  edit: kurtarmislar ama maalesef agir yarali imis, umarim kisa surede iyilesir. allah ailesine bagislasin.

  edit: maalesef vefat etmistir, allah rahmet eylesin.

  hicbir kurum veya guc kanunlardan daha ustun degildir.
 • halen " pisi pisine " ölme ihtimali olan bir savcı...

  edit: adam öldü lan...
 • sağ salim olarak kurtarılmasını dilediğimiz savcı. (bkz: 31 mart 2015 cumhuriyet savcısının rehin alınması)
 • memleketteki özel harekat birimlerinin rehine kurtarma amaçlı tatbikatları ne işe yarar merak ettiren savcı. istanbul adliyesinde bile savcı rehin alınabiliyor ve kurtarılamıyorsa kimse bana o ülkede emniyetten bahsetmesin.

  dilerim burnu kanamadan kurtulur/kurtarılır. şu an yerinde olmak istemeyeceğim ailesine ve sevenlerine de sağ salim kavuşur.

  edit: ruhu şad, mekanı cennet olsun. hastaneye geliş görüntüleri zaten pek içaçıcı değildi, allah ailesine ve kalanlara sabır versin.
 • hukuk devletinin kendini konumlandırdığı o kavi temeli sırtında taşıyanlardan biri.. bu devletin -tabir yerindeyse- kutsalı olan bir adam..

  insan olarak nasıl biridir hiçbir fikrim yok ve aslında bu çok da önemli değil.. zira kendisi bir ikon, bir yüce makamdır bu devlet açısından..

  türkiye cumhuriyeti devletinin onun için yapacakları, devletin kendini nasıl tanımladığını gösterecektir..
 • sağlık durumunun iyi olması için dua ettiğim savcı. anarşist pislikler tarafından rehin alınmıştır. güvenlik zaafiyeti var mıydı yok muydu tartışması sonraki mesele. kendisi ve ailesi için korkunç şekilde hatırlanacak bugünün sonunun müspet olmasını dilerim.

  size mi kaldı adaleti sağlamak aşağılık pislikler?!! geziyse her ne haltsa içinde şiddet olan her şeyde siz varsınız. bitin gidin.
 • terörist devletin öldürdüğü insanların hesabını sormak isteyen eylemciler tarafından rehin alınmış savcıdır. devletin 3-5 katil polisinin adını açıklamamak için gözden çıkardığı savcıdır. her an kendisinin ölüm haberi gelebilir artık.
 • berkin elvan'ın öldürüldüğü bölgede görev yapan 21 polisin kimliğini alan, ulusal kriminal büro görüntülerden polislerin eşgalini tespit edemeyince görüntüleri jandarma kriminal'e gönderen savcı. ali ismail'in katillerini jandarma kriminal bulmuştu hatırlarsak.

  olay şu ki bu adam davayı çözmeye çalışıyor, olayın hasır altı edilme ihtimaline karşı jandarma kriminal'i de görevlendiriyor, durum buyken onu rehin almanın ölümle tehdit etmenin mantığını biri bana açıklasın. güya katili bulacaklarmış hayır sen bu olayı yapmasan savcının katili bulma ihtimali daha yüksek.
 • ailesini, kaç tane berkin'in babası olduğunu merak ettiğim.

  babalarını belki hep o kafasına silah dayanmış, ağzı bantlanmış, o boş, o korkunç bakışlı fotoğraflarla hatırlayacak olan çocukları için dua ettiğim.