şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam hali; mehmet şimşek'in, cari açığı kapatmaya yardımcı olduğu için cenk tosun ve beşiktaş'a teşekkür etmesi olacak başlık.

  transfer haberi doğruysa teşekkür ederim demiş.

  te allaam.

  sen dün gezi olaylarında hükümeti yıkmaya çalıştı diye çarşı'yı yargıla, bugün cari açık g.te kaçınca tişikkirlir cink tisin, tişikkirlir bişiktiş.

  büyüksün beşiktaşım.

  --- spoiler ---

  hükümetten cenk tosun açıklaması geldi. ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı mehmet şimşek, beşiktaşlı cenk tosun'un ingiltere'ye transferinin cari açığa olumlu katkı sağlayacağını söyledi.

  cenk tosun'un transferinin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı mehmet şimşek, cenk tosun'un ingiltere'ye transferinin cari açığa olumlu katkı sağlayacağını söyledi.

  şimşek, açıklamasında "eğer doğru ise cenk tosun ve beşiktaş’ı tebrik ederim. ülkemizin cari açığına olumlu katkılarından dolayı da teşekkür ederim. 80 milyondan fazla nüfusu ve futbola olan muazzam ilgiyi dikkate alırsak türkiye, futbolcu transferinde büyük net dış fazla vermeli" ifadelerini kullandı.

  --- spoiler ---

  (bkz: ilk taşı günahsız olan atsın)
 • asgari ücretlinin maaşından vergi dilimi adı altında yüzde 5 kesinti yapan hükümetin sorumlusunun; dünya genelinde futbolculardan en az vergi alındığı ülkede, cari açığı kapatıyor diye futbolcuya teşekkür etmesi.

  hükümetten ne kadar utanıyorsam ülke adına, cenk tosun'la o kadar gurur duyuyorum. ancak bazı gurursuzlar gibi, yönetemediğim ekonomimi düzeltmesini beklemiyorum.

  ayıp lan.