şükela:  tümü | bugün
  • ilginç değil mi sizce?

birleşik krallık içişleri bakanlığına mal veren eniştemin anlattığına göre gizli servis ile de arası pek sıkı fıkıymış.

ayrıca yahudi kökenli olduğu da söyleniyormuş.

yaa görüyor musunuz olayları?

büyük resme odaklanınca anlıyor insan bağzı şeyleri.
  • mehmet şimşek hakkında, tüm hükümet içinde ekonomiyi bir bilim olarak algılayan tek kişi olduğu gerçeği dışında hiçbir gerçeğin önemi yoktur.
    ingiliz vatandaşı olması eğer ingiliz ajanı olduğu ispat edilebilirse önemli olabilir, ki öyle bir durum yok. kürt olmasının da konuya sanki kötü bir durummuş gibi eklenmiş olması da ekleyenin ayıbıdır.
  • doğru koşullarda tepkime vermesi sonucunda iskoçluk ile sonuçlanır.
  • türkiye vatandaşı bir gürcü olmasından kötü mü iyi mi şimdi bu?
  • korumasız gezip gittiği yerlerde sıraya girmesinin sebebidir. kürt, türk, afgan, babbilli ya da asurlu adam sıraya giriyor lan bu bile yeter.
  • kimi kesimlerin iddia edegeldiği gibi ülkede xenofobinin ve ırkçılığın olmadığının en büyük ispatıdır. bu adam başbakan yardımcısı ve ekonomi kendisine emanet.
  • bu yazilanlar dogru ise. ıngiliz olmasi ingiltereye bagliligi oldugunu gosterir ulkede de baska adam yok sanirim yabanci ulke vatandaslari seciliyor o kritik pozisyonlara. ama sen ermeni yahudi yani taninan azinliklardan bir turk olsan subayliga kabul ederler mi bilmiyorum. gerci ermeni yahudi zengindir. askerlik polislik fakir aileden gelenin isidir. (1 bu genellemedir 2 fakirlik utanilacak bir sey degildir.) neyse konu dagilmasin.
    o kurtmus degince irkci oluyorsun. herkes turktur turk vatandasi olan deyince de irkci oluyorsun. oysaki herkes turktur demenin sebebi boyle anlamsiz o kurtmus bu bilmem neymis surdaki arapmisin onune gecmek. birincil olarak kendini kurt tanimlamadigi surece sorun teskil etmemesi gerekir. ben kurdum turk degil diyorsa yaptiklari islerin tc vatandaslari yarari gozetilinerek yaptigindan cokta emin olamayiz.

edit:uyari geldi ermeni kokenliler zengin mi diye ben orda sefil durum da olanlari yoktur demek istemistim. zengin deyince evet akla yahudi kokenliler gelmekte.
  • ilginç olmayandir. diploması olmayan cb'lerin, madik yiyen basbakanlarin, taklaci bakanlarin, kopmlo teorisyeni jöleli danismanlarin, zam şampiyonu tuzluk vekillerin, eyalet valisi rantçı belediye başkanlarının, cehalet savunucusu proflarin, ekonomi uzmani siyasetcilerin, siyaset uzmani ekonomistlerin, küresel aktör cemaat liderlerinin, hayvanat bahçesi yatay geçişli evrim karşıtı tubitakin, yastik altı dolarları öperek yatan sahte dolar yakıcılarının, asgari ücretli otoyol köprü sevicilerinin vs. olduğu bir ülkede bu mu ilginç geliyor kardeş.