şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abim benim. güler yüzlü insan. 10 parmağında 10 marifetti. liseyi ankara atatürk anadolu lisesi'nde bitirdikten sonra hacettepe üniversitesi ingilizce tıp'ı bitirmişti. öğrenme aşkı, ufkunu genişletme arzusu bitmezdi mehmet abimin. boğaziçi üniversitesi biyomedikal mühendisliği'nde yüksek lisansını yapmıştı. askerliğinde şırnak'ta 23.jandarma sınır tümen'inde görev almıştı. şu aralar ise memorial istanbul hastanesi'nde kalp ve damar cerrahıydı. hacettepe üniversitesi havacılık kulübü'nde epey etkinmiş öğrencilik yıllarında. boğaziçi üniversitesi'nde de wingsuit üzerine seminer verdi hatta geçtiğimiz yıllarda. paraşüte heves ettiğimde tanışmıştım, el üstünde tuttu aynı liseden mezunuz diye. bende biraz maymun iştahlılık da var "mehmet abi paraşütten vazgeçtim, akordeon çalmak istiyorum" dediğimde "hallederiz, hiç merak etme sen" diye yüzünü bile görmediği gence yardım edebilecek kadar iyi bir insandı. bu sabah acı haberle sarsıldım. mehmet abimi kaybetmiştim.wingsuit yaparken fransa'da kaza geçirmiş. doğru olmasın diye, karşıt bir haberini bulmak için saatlerce dolanmadığım sayfa, aramadığım kişi kalmadı ama nafile. sanırım gerçekten gitti. inkar aşamasındayım daha, bir süre kabul edemem böyle bir insanın gidişini. ağrıma gidiyor sözlük.
  mehmet abicim sana söz verdiğim işi halledicem merak etme sen ama akordeon çalacaktım sana, yurt dışında gezecektik, ben iyi not ortalamamı, iyi okulumu, bölümümü devam ettirecektim belki ilerde beraber atlayacaktık paraşütle. hem ne demiştin sen bana "senin benim gibi adamlar işine iyi konsantre olur iyi çalışırsa, ve etrafına ışık saçarsa, her şey çok daha güzel olur." oldu mu abi böyle? ben mehmet abim olmadan,akıl hocam,dert ortağım olmadan nasıl yaşayacağım şimdi?

  haber
  hakkında yazılmış bir yazı
 • olum haberine uzuldugum insan. gereginden fazla tehlikeli bir hobi edinmis kendisine. 300km\h'ye yakin bir suratle kayalarin dibinden suzulurken kontrolun her daim sizde olmadigini bilmeniz lazim. zaten bilseniz muhtemelen bu sporu(hos spor demek ne kadar dogru bilemedim) yapmazsiniz, tabi eger adrenalin bagimlisi degilseniz. ters bir ruzgar, hareket, bilinc kaybi vs sonucu direk olumdur. cunku hersey saliseler icinde olur.

  bu tip oldukca tehlikeli sporlar\hobiler pek hata affetmez ve insan genelde hata yapmaya yatkin bir canlidir.

  ailesine sabir diliyorum.

  bu tip hobilere ozenenler su istatistiklere bir baksin. sadece bu yil 15 kisi wingsuit ile atlayis yaparken oluyor. mehmet susam ise toplamda olen 103. kisi.

  http://www.blincmagazine.com/…i/fatality_statistics
 • güzel arkadaşım, dünyanın en iyi ve dolu insanlarından biriydi mehmet. yeni aldık vefaat haberini, iyiler hep mi çabuk ölür be dostum.
 • facebookunda son üç aydır ölen wingsuitçi arkadaşlarının haberlerini paylaşırken, inşallah ona birşey olmaz diye geçirmiştim içimden. bu kadar efendi, düzgün bir insana maloldu bu meret. allah rahmet eylesin
 • aaal mezunlarından. o okuldan mezun ol da tek bir şeyle yetin.
  zamanı hepimizden üç kata daha iyi değerlendirdiğini düşünmemiz ve üzülmemiz gereken zeki ve başarılı insan.
  ruhu şad olsun.
 • hayat hikayesine bakılırsa birçok insandan daha çok, daha dolu yaşamış bu insan. allah yakınlarına sabır versin.
 • "o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler, demirin tunçuna insanın piçine kaldık."
  çok dolu bir kardeşimizmiş, huzur içinde uyusun.
  ve herkese yaşarken bu kadar sevilmek nasip etsin yaradan.
 • kendisi ile taksim hilton otelde kalangos hoca ile yemek yerken tanışmıştık. anlattıklarını ve gerçekleştirdiği araştırmaları dinlediğim zaman beynimden vurulmuşa dönmüştüm.
  özellikle nano teknoloji ve kalp kapakçıkları arasında muazzam sonuçlar aldığı bir araştırmasından bahsetmişti.
  genç ve pırıl pırıl birisiydi. belki de geleceğin en başarılı isimlerinden birisi olacaktı.
  çok değerli birisiydi, allah mekanını cennet eylesin.
 • ölümü istemiş ve ölmüş.
 • hastaları gitar çalan alanında en iyilerinden kalp cerrahı , hayalini gerçekleştirebilmek için mühendis, madalyalı kürekçi, lisanslı paraşütçü, yamaç paraşütü eğitmeni, dalgıç ve motosiklet yarışçısı hayatı dolu dolu yaşayan güzel insan.

  beraber hayal kurduğunuz insanları kaybetmenin acısı ve üzüntüsü...

  kocaman yüreği ile her canlıyı seven ve yanında olmaya çalışan mehmet abim , neşe dolu geçirdiğimiz günlerden sonra bu haber çok acı oldu.

  canım abim benim! hala inanamıyorum geçen gün telefonda konuştuğumuzda hayat enerjin ile bize neşe verdin.

  seni çok ama çok özleyeceğiz ! anısına