şükela:  tümü | bugün
  • 16 ağustos 2003* yılında hayata gözlerini yuman,fanatik gazetesinde trabzonspor sayfasında yazıları yayınlanan rahmetli spor yazarı.
  • trabzon dışındaki trabzonsporlular için;mehmet tan trabzonspor demekti.gazetecelilik sorumluluğu içinde eleştirel bakışından taviz vermezdi.kompozisyon üstadlarındandı.
  • çok sevimli ve renkli bir adamdı. kendisiyle birkaç uçak yolculuğunda tesadüfen yan yana ya da yakın oturmuştuk, onlar trabzonspor'un dışarıda oynadığı maçtan dönüyor olurlardı. ve her seferinde yanı başındaki diğer ts yazarı ergun ata yaşlısın diye kızdırırdı. o sesini çıkarmazdı, güler geçerdi. o yaz hayatını kaybetti ne yazık ki, çok üzülmüştüm.

orhan kaynar'la birlikte eski kuşak, iyi trabzonsporlu spor yazarlardandı.
  • beşikdüzülü idi kendisi..
  • tobb etü bilgisayar mühendisliği bölümünde öğretim üyesi. anlatacağı konuya çok hakim ve öğrenciye çok iyi aktaran bir akademisyen. dersin konusunun yanı sıra, o derse ilişkin başka konulara da değinip öğrencinin vizyonunu artırmayı da başarmaktadır. verdiği ödevler zordur, ancak gereksiz değildir. tek kötü yanı notunun kıt olması.
  • tobb etü bilgisayar mühendisliği bölümündeki en iyi akademisyendir. dersinden çıktığınızda ufkunuzun genişlediğini hissedersiniz. bölümdeki tüm dersleri verse itirazım olmaz, koşa koşa giderim. (ha okul o zaman bitmez orası ayrı).
  • odtü bilgisayar lisans, yüksek lisans ve doktoralı akademisyen coder.

ilk yıl java derslerine girmesiyle bilinir. hiç gülmemesi, hatta dudak kenarının gerilmesi şeklinde bir tebessüm dışında hiçbir mutluluk belirtisi göstermemesi, sıcak herhangi bir şey hiç söylememesi öğrenciler arasında muhabbet konusu olmuştur. alanına son derece hakim, adamın ufkunu genişleten dersler veren, tepeden tırnağına kadar bilgisayar mühendisliği* için yaratılmış bir insandır.
  • tobb etü, bilgisayar mühendisliği bölümündeki en efsane hocalardan birisidir. kendisi machine learning üzerine çalışmalar yapmasına karşın programlamaya giriş derslerini de ara sıra verir. eğer bu derslere denk gelirse döneminiz kendinizi bence şanslı sayın, çünkü dersleri gerçekten ufkunuzu açar (verdiği ödevler de zordur ama).

gözlemlerim itibariyle bu giriş derslerinde her ne kadar somurtkan, canayakın birisi değilmiş gibi gözükse de, machine learning vb. daha uzmanlık alanına giren derslerden birini alırsanız hiç de öyle birisi olmadığını görebilirsiniz. *

son olarak, ortak eğitim raporlarına da çoğunlukla kendisi bakmakta (en azından ben mezun olmadan önce öyleydi), ve işini aşırı ciddiyetle yapmaktadır. öyle sallama rapor yazıp geçmeyi sakın ha sakın beklemeyin.
  • karizmatik hoca, anladığım kadarıyla ciddi anlamda da bilgili. fakat canayakın falan değil, zamanında machine learning aldım, bir ders devamsızlık yapmadım ve üç ay boyunca sadece bir (sayıyla 1) defa dudak kenarı seyirdi, bakın gülümsedi demiyorum, seyirdi, bütün sınıf şok içinde birbiriyle bakıştı, ölüm susurluğu oldu. sadece internetteki vesikalıklarında fotoşokla eklenmiş gülümsemesini görebilirsiniz.

şaka bir yana ciddi adam, mesafeli ama özünde gerçekten iyi biri olduğunu düşünüyorum. dersleri de sizin alanınız olmasa bile ufuk açıyor, imkan varsa kendisinden bir şeyler öğrenmek lazım.