şükela:  tümü | bugün
 • kendini tektâşî olarak tanımlayan bir matematik hocasıdır. kendi kendinin hem mürşidi hem mürididir. yakın bir gelecekte bir teknoloji televizyonunda yapay zeka üzerine program yapmayı tasarlamaktadır.
 • marmara universitesi tbmyo lunun ilginç matematik hocasidir. kendisi hariç herşeyi eleştirme potansiyeline sahiptir.okulda cübbe ile gezdiği görülmüştür. sigara çay triyakisi olup aynı zamanda kökten dincidir. öğrenciye kafayi taktimi takar. el kaide ajani olmasindan süpheleniyor .girdigi sınavlarda ingilizceden kalmasi üzerine suurunu kaybedip marmara universitesi ne bombali intahar saldırısı planlarina girişmistir. 8 tane yüksek matematik kitabı yazdiği halde hala yardımcı doç lik yapmaktadir.
 • kimi zaman "ha einstein ha tekta$" der, bunca senedir tanirim, bir defa dahi sirtinda beyaz onluk di$inda cubbemsi giysi gormedim. diger yandan, surekli demli cayi, istediginizde uzatacak sigarasi vardir. eski$ehirli olmasinin da etkisiyle acayip matrak adamdir, gicik oldugu ogrencilerin yuzune bunu soylemek, arkadan konu$mamak gibi prensipleri vardir.
 • doktora tezini hazırlamasına yardım etmek için günlerce sabahladığımız $ahsiyet. çok şey paylaştık çok iyi tanıyoruz. esaslı ve vefalı bir insandır hala görüşürüz.
 • hocalığı esnasında sınıfta neşeli şekilde ders anlatıp sınıfı kahkahalara boğan, sağı solu olmayıp kendini bilim ve dine aynı anda adamış, idealist bir kişilik; arkadaşlığı esnasında ise karşısındakine huzur saçan, ağızından çıkanın hayat felsefesi olarak alınması gereken ve hacı bayram-ı veli tarzı saygıdeğer kişi...
 • eski karşı komşum. balkon oturmaları sırasında yandaki balkondan çay gönderdiler muhabbetinin başrol oyuncusu. matematik konusundaki yeteneksizliğimi inanılmaz bir hoşgörüyle karşılayan, çok sevdiğim bir insandır kendisi. ayrıca en az kendisi kadar başarılı necla tektaş'ın kocasıdır.*
 • anlattığı herşeyin, söylediği herşeyin, öğrettiği herşeyin, pahabiçilemez olduğunu düşündüğüm hocamız.
 • tektaşi'nin yegane kurucusu ve bandırma 17 eylül üniversitesinde öğretim görevlisi.
  derslerinde siyaset yapmaktan asla çekinmeyen, yer yer kaliteli esprileriyle güldürüp yer yer laf sokmasıyla delirten bir garip hoca. dersleri alışılmışın dışında, oldukça keyifli, biraz tuhaf, biraz behzat ç.vari.
  geçen dönem derslerine hiç girmediğim ve yüzünü dahi görmediğim halde notuma itiraz etmek için odasına gittiğimde yaptığı açıklamalarla beni çileden çıkartıp ağlatmış olsa da, dersine girince sempati beslediğimi inkar etmeyeceğim. kalıpların dışına çıkmış böyle hocaların değerini biliniz, dersi sevmeseniz de.