şükela:  tümü | bugün
1982 entry daha
  • (bkz: örümceq)
  • eger cidden kendisine saygisi varsa futbolu birakmalidir.
  • bugün defansin anasini bafileyen isim.
  • stoper olmayan futbolcu.

umarım bu tanımı tüm teknik direktörler dikkate alır.
  • sahada başka fenerbahçe'li olmadığı için bok atılan oyuncu. emre belözoğlu fb'de kalmış olsa o da yuhalanacaktı ama bugün çılgınca alkışlandı. iki yüzlü itler sizi.
  • (bkz: #71224201)

aynı durum. tek fark kendisi arda gibi ahlaksız bir adam değildir. düzgün bir insandır. formsuz olduğu halde mevkisi olmayan stoper mevkinde oynatılması salaklıktır. şu formsuz haliyle bile stoper değil de ön libero oynatılıp önüne oğuzhan-emre ya da oğuzhan-ozan gibi seçenekler seçilseydi çok iyi kontraya çıkan izlanda'yı kesebilirdik. bir ihtimal. ama deha denilen hocamız bunu yapmadı. ne diyelim yazık yani.

dönüp dolaşıp tff'ye geliyoruz. suçluyu yanlış yerde arıyoruz. futbolculara yüklenmek de manasız. tff bok gibi bir kurum.

edit: bu arada kendisi sahada hayalet gibi gezen nuri'den çok daha iyidir. futbolu bilen adam bunu anlar. nuri hem yumuşak bir oyuncu hem de hücuma katkısı beklediğimizin yarısı kadar bile değil. ne yazık ki o da formsuz ve bugüne kadar tek bir milli maçta bile yeteneklerini hiç gösteremedi. mental olarak kendini bu takıma ait hissetmiyor olabilir. ben de onun yerinde olsam avrupa'nın üst düzey takımlarında top koşturup burak yılmaz, arda gibi adamlarla bu saçma sistemde kendimi oraya ait hissetmezdim.
  • aslında iyi oyuncu ama kendine biraz güvenip ben orta saha oyuncusuyum hocam ne yapıyorsun demesi lazım.
  • fenerbahçe ve genel olarak futbolun yakasından acilen düşmesi gereken futbolcu. stopere koysan stoper oynamaz, önliberoya koysan defans üçlü değilse çok defansif ki zaten üçlü oynanmıyor, çift ön liberodan biriyse sonuç zaten fenerbahçe. yok bu adamın kullanılabilirliği yok. lütfen malülen emekli edin kendini hayır işlerine adasın.
  • asıl itiraz edilmesi gereken topalın stoperde oynaması değil milli takım kadrosuna alınması.

fenerin kabız futbolunun baş mimarlarından kendisi, savunma yönünde eh işte ama hücum yönünde adeta özürlü gibi bir şey. yanındaki adama pas atabiliyor diye fb'de oynuyor adam.

ben bir fenerli olarak kendisini gs günlerinden beri beğenmem beğenenin de ne bulduğunu anlamam. bir ara o kadar göklere çıkardılar ki futboldan mı anlamıyorum amk diye kendimden şüphe duydum.
  • hava topu alamaz, ikili mücadelelerde ayakta kalamaz, omuz atmayı bilmez, rakibin karşısına dikildiğinde hamlesi olmaz, kolay çalım yer, yan topları karşılayamaz, arkaya top kaçırır, basit hata yapar, alan hakimiyeti yoktur, diğer bek oyuncularıyla uyumsuzdur,topla çıkamaz, pas dağıtamaz ve bir dünya şey...1,87 boyu var, kalıbı yok. izlanda'lı yiğitler çıtır çıtır yediler bunu. sorulduğunda da bu gece stoper oynadı, denilir. kağıt üzerinde stoper mevkisine adının yazılmış olması onun stoper oynadığı anlamına gelmiyor. bakın kötü oynadı denilerek geçiştirilecek bir durum söz konusu değil. bu adam stoper olarak filan oynamadı ki! ortaya koyduğu performans bambaşka, tarifsiz bir şeydi. stoperin tanımını yapın desem, bu arkadaşın bu gece sahada yaptığı her hangi bir şeyi o tanımın içine dahil edemezsiniz. savunmanın gerisinde duran 2 oyuncudan biri olmak dışında, stopere benzeyen bir özelliği yoktu. o zaman soru şu olmalıdır: bu adamı ömer toprak'tan, serdar aziz'den üstün kılan, tercih edilmesini sağlayan şey nedir? bırakın bu isimlerle karşılaştırmayı, yalçın ayhan'la bile adını yan yana anmak futbola hakarettir.
84 entry daha