şükela:  tümü | bugün
1982 entry daha
  • (bkz: örümceq)
  • eger cidden kendisine saygisi varsa futbolu birakmalidir.
  • bugün defansin anasini bafileyen isim.
  • stoper olmayan futbolcu.

umarım bu tanımı tüm teknik direktörler dikkate alır.
  • maç performansı kariyerinin en kötüsü olan oyuncu.

3 gol yedik 3 golde de b-a-r-i-z hatası olan oyuncu.

maçı izlemeye 60. dakikada başladım. baktık üç sıfır. ama iyi kötü top bizim ayağımızda. izlanda ya bakıyorum adamlar aynı fenerbahçe'nin uefa dan elendiği takım taktiği gibi topu bize verip en ufak hatada affetmemeye odaklanmış. yaklaşık bi yarım saat maç izledim ama biz bu takımdan nasıl 3 gol yedik hala aklım ermedi. takımın oyun anlayışına kızıyordum ama maçı geriye doğru aldıktan sonra asıl kizilacak topalin performansı oldugunu anladım.

1.gol: karşıladığı adamdan çok rahat orta yedi.
    2. gol: zamanlama hatasıyla boşa çıktı
    3. gol: kornerden gelen top ceza sahasına çevrildi, çevrilen topun olduğu pozisyondaki adam mehmetindi. maalesef uzaklaştıramadı.

amacımız karalamak değil, olanı anlatmak. zaten maçı izleyen herhangi bir futbolsever bu yazılana karşı çıkmaz.

not: ileri geri alma durumu olan varsa lütfen gol pozisyonlarını incelesin. bariz 3/3.
  • sahada başka fenerbahçe'li olmadığı için bok atılan oyuncu. emre belözoğlu fb'de kalmış olsa o da yuhalanacaktı ama bugün çılgınca alkışlandı. iki yüzlü itler sizi.
  • (bkz: #71224201)

aynı durum. tek fark kendisi arda gibi ahlaksız bir adam değildir. düzgün bir insandır. formsuz olduğu halde mevkisi olmayan stoper mevkinde oynatılması salaklıktır. şu formsuz haliyle bile stoper değil de ön libero oynatılıp önüne oğuzhan-emre ya da oğuzhan-ozan gibi seçenekler seçilseydi çok iyi kontraya çıkan izlanda'yı kesebilirdik. bir ihtimal. ama deha denilen hocamız bunu yapmadı. ne diyelim yazık yani.

dönüp dolaşıp tff'ye geliyoruz. suçluyu yanlış yerde arıyoruz. futbolculara yüklenmek de manasız. tff bok gibi bir kurum.

edit: bu arada kendisi sahada hayalet gibi gezen nuri'den çok daha iyidir. futbolu bilen adam bunu anlar. nuri hem yumuşak bir oyuncu hem de hücuma katkısı beklediğimizin yarısı kadar bile değil. ne yazık ki o da formsuz ve bugüne kadar tek bir milli maçta bile yeteneklerini hiç gösteremedi. mental olarak kendini bu takıma ait hissetmiyor olabilir. ben de onun yerinde olsam avrupa'nın üst düzey takımlarında top koşturup burak yılmaz, arda gibi adamlarla bu saçma sistemde kendimi oraya ait hissetmezdim.
  • adamın kariyerinin anasını siktiler. on numara dos adamdan stoper yapacağız diye mahvettiler çocuğu.

lan herif stoper değil. olmaz olamaz da. adam başarılı bir dos niye neden bu ısrar. aynı zihniyet ozzyden de on numara yapmaya çalışıyor. değil işte lan. xavi on numaramıydı mesela. değildi.

futbolculara da zarar veriyor bu tarz pozisyon değişimleri. hala ısrar ediliyor ama.

de gerçi suç bunu stoper oynatanda değil.

suç valenciada ilk 11 oynarken kadronun değişilmez ismi iken üst düzey futbol oynarken para için tr'ye geri dönen kendisindedir. bu zihniyette birisini kaleye bile geçirseler mübah. ağlayıp sızlamayacaksın hiç.
  • fenerbahçe ve genel olarak futbolun yakasından acilen düşmesi gereken futbolcu. stopere koysan stoper oynamaz, önliberoya koysan defans üçlü değilse çok defansif ki zaten üçlü oynanmıyor, çift ön liberodan biriyse sonuç zaten fenerbahçe. yok bu adamın kullanılabilirliği yok. lütfen malülen emekli edin kendini hayır işlerine adasın.
  • asıl itiraz edilmesi gereken topalın stoperde oynaması değil milli takım kadrosuna alınması.

fenerin kabız futbolunun baş mimarlarından kendisi, savunma yönünde eh işte ama hücum yönünde adeta özürlü gibi bir şey. yanındaki adama pas atabiliyor diye fb'de oynuyor adam.

ben bir fenerli olarak kendisini gs günlerinden beri beğenmem beğenenin de ne bulduğunu anlamam. bir ara o kadar göklere çıkardılar ki futboldan mı anlamıyorum amk diye kendimden şüphe duydum.
24 entry daha