• sakıncalı piyadede uğur mumcu olarak gören gözler onu daha sonra gubidik televizyon dizilerinde görünce yadırgadı.
    geçimini oyunculuktan sağlayan birine niye o dizilerde oynadı denmeyeceğini biliyorum, demiyorum da.
    lakin benim sakıncalı piyade'yi izlemem uğur mumcu'nun öldülürmesinden hemen sonraydı. olay çok tazeydi, sanki ast salonunda oyun izlememiştik te ayin yapmıştık -ya da benzer bir şey-. daha sonra hiç bir tiyatroda, hiç bir oyunda rastlamadığım bir ortam, bir duygu paylaşımı vardı. işte mehmet ulay'ı sıradan televizyon dizilerine yakıştıramamam bununla ilgili bir şey. onu görünce ister istemez aklıma sakıncalı piyade geliyor.
  • kendisi ruhsar'daki meşhur önder beydir. (bkz: önder bey)
    kendisinin film geçmişi o kadar çokmuş ki görünce çok şaşırdım. ruhsar'da en sevdiğim karakterlerden biri olan önder bey'i başarıyla canlandırdığı ve 2011 yılında cumhuriyet bayramı'na 10 gün kala bile kendisini zevkle izlettirdiği için takdir ediyorum.
  • adları bilinmeyen taş gibi oyuncular ekolünden, güzel bir abimiz. tahminimce tiyatroyla falan uğraşıyordur, ya ne yapacağıdı?
  • mahsun kırmızıgül'ün hemşerim dizisindeki psikopat "sedat turhan" karakterine hayat vermiş, maalesef tiyatro kariyerinden çok şarkıcı-türkücü dizilerindeki yardımcı oyunculuklarıyla adından söz ettirebilmiş kişi.
  • sanatı toplum için yapan ve protest duruşunu sanatıyla ifade eden tiyatro oyuncusu. ayrıca pangaltı'nda komşumdur, ama henüz tanışamadık.
  • iyi bir tiyatro oyuncusudur ancak televizyon işlerinde "olsa da olur, olmasa da olur." pozisyonundaki karakterlere can vermiştir ve akılda o şekilde kalmıştır. televizyon kariyerindeki tahtını ise ilerleyen yıllarda kenan bal'a devretmiştir.
  • krt tv’de ankara sanat tiyatrosu’nun önemini anlatan emektar oyuncu...
  • 2003-2004 civarı gerçek kesit bölümlerinde de oynamış olan emektar oyuncu.
  • senelerdir ekranlarda görülen boylu poslu bir tiyatrocu. ancak bunca yıldır herhangi bir şekilde ne röportaj verir ne bir programa katılır ne kameralara yakalanır. objektifleri sevmiyorum sanırsam.
hesabın var mı? giriş yap