• kendisi ruhsar'daki meşhur önder beydir. (bkz: önder bey)
    kendisinin film geçmişi o kadar çokmuş ki görünce çok şaşırdım. ruhsar'da en sevdiğim karakterlerden biri olan önder bey'i başarıyla canlandırdığı ve 2011 yılında cumhuriyet bayramı'na 10 gün kala bile kendisini zevkle izlettirdiği için takdir ediyorum.
  • adları bilinmeyen taş gibi oyuncular ekolünden, güzel bir abimiz. tahminimce tiyatroyla falan uğraşıyordur, ya ne yapacağıdı?
  • ruhsar'da mazhar'ın çalıştığı generation reklam ajansı'nın sahibi eski tüfek önder bey'i oynardı, öyle sevmiştik...

yanlış hatırlamıyorsam kurtuluş dizisinde de dönemin yunan kralı konstantin i'i canlandırmıştı...

daha birçok unutulmaz rollerin sahibiydi kendisi...

allah rahmet eylesin...
  • generation reklam ajansının sahibi 68 kuşağı devrimci önder bey vefat etmiş haa (bkz: ruhsar)
    allah rahmet eylesin
  • ruhsardaki önder bey rolü ile şahane bir iş çıkartmıştı usta. sonra emret komutanımdaki rolünde de gerçekten askermiş hissi yaratmıştı. büyük kayıp.

allah rahmet eylesin.
  • senelerdir ekranlarda görülen boylu poslu bir tiyatrocu. ancak bunca yıldır herhangi bir şekilde ne röportaj verir ne bir programa katılır ne kameralara yakalanır. objektifleri sevmiyorum sanırsam.
  • hayatını kaybetmiş. link
    sinema, tiyatro ve tv dünyamız büyük bir ustasını kaybetti.
    mekanı cennet olsun.
  • sakıncalı piyadede uğur mumcu olarak gören gözler onu daha sonra gubidik televizyon dizilerinde görünce yadırgadı.
    geçimini oyunculuktan sağlayan birine niye o dizilerde oynadı denmeyeceğini biliyorum, demiyorum da.
    lakin benim sakıncalı piyade'yi izlemem uğur mumcu'nun öldülürmesinden hemen sonraydı. olay çok tazeydi, sanki ast salonunda oyun izlememiştik te ayin yapmıştık -ya da benzer bir şey-. daha sonra hiç bir tiyatroda, hiç bir oyunda rastlamadığım bir ortam, bir duygu paylaşımı vardı. işte mehmet ulay'ı sıradan televizyon dizilerine yakıştıramamam bununla ilgili bir şey. onu görünce ister istemez aklıma sakıncalı piyade geliyor.
  • krt tv’de ankara sanat tiyatrosu’nun önemini anlatan emektar oyuncu...
hesabın var mı? giriş yap