• beş metreden raftaki yky kitaplarını seçebiliyorsanız, bu mehmet ulusel'in başarısıdır. kurumsal kimlik oluşturma ve tasarlama konusunda gerçek bir yetenek olduğunu düşünüyorum.
  • radikal kitap'taki nadir güzel işlerden biri olan
    ve sebepsiz yere kaldırılan o güzel yazıları
    kitaplaşacakmış. merak ve heyecanla bekliyorum.
  • asabidir. 6 45, yky, okuyan us'tan sonra bu aralar iş bankası yayınları kitaplarını da o yapıyor.
  • iş bankası kültür yayınlarından çıkan jose saramagonun bilinmeyen adanın öyküsü adlı kitaptaki desenleri çizen çizer
  • çok pis küfreden, gizli sevecenlerden. kedi desenleri pek güzeldir. nedense, bir çocuk kitabı yazmasını ve resimlemesini bekliyoruz ısrarla.
  • bir dönemler commodore dergisinde çizimleri yayınlanan kişi.
  • (bkz: nahide dikel)
  • - günaydııııııın! naber abicim?
    - normal.
    - aaa, iyi o zaman... ehi... ben de diycektim ki, bu kitapları şeydebilir miyiz acıba?.. ne kadar iyi olur, hem o zaman öbür kitaplar da şey olur, bu da bize şey kazandırır, hem de bi yandan şeytmiş oluruz. ehi ehi... bir taşla dört kuş yani... he? ne dersin?
    - olmaz.
    - ya niye ama?.. hem sen demiştin ya bu böyle olmalı diye... böyle yaparsak aynen dediğin gibi şeytmiş olucaz... hı?
    - over my dead body.
    - peki.
    - ...
    - sağol abicim görüşürüz.
    -...
  • türkiye 'nin en iyi ,ele aldiği kitaplarin ruhuna en uygun ama ayni zamanda da konuya hapsolmayip özgün tasarimlar gerçekleştirmeyi başaran tasarimci. mehmet ulusel 'in tasarladiği bir kitap kapağini tanimamaniz mümkün değildir.
  • notos öykü 'nün tasarımıyla şaşırtmış, üzmüş tasarımcı.
    hani, içine hiç yeteneğini koymadığı bir iş yapmış sanki.
hesabın var mı? giriş yap