şükela:  tümü | bugün
  • malatya valisi.

2007 seçimlerinde akp milletvekili aday adayı.

http://www.haberler.com/…ardimcisi-saran-ak-haberi/
  • verilen linkten okuduğum kadarıyla 1980 yılında üniversiteyi bitirmiş, bir ara dpt'de çalışıp sonra ülkenin değişik yerlerinde kaymakamlık yapmış.
    öncesini bilmiyorum ama 80 sonrasının kaymakamlarının, valilerinin vs. profiline bakarsak büyük çoğunluğunun üç aşağı beş yukarı bu minvalde, milliyetçi ve/ya muhafazakar çizgide olduğunu göreceğimizi tahmin ediyorum. anlaşılan o ki akp'nin bir çok bürokratı 12 eylül sonrasında devlette yer bulmakta hiç zorlanmamış.
  • 2003-2007 yılları arasında sağlık bakanlığı müsteşar yardımcılığı görevini yürütmüştür.
  • görev yaptığı malatya'ya "idareten" gelen idareci. ne eşini ne de çocuklarını kente getirmeyen pek sayın valimizin derdi, 2011 seçimlerine "vali" etiketiyle girmektir.
    babası trabzon mazlumder eski başkanı, emekli müftü ali kemal saran olan valimizin eşi tesettürlüdür.

artık malatya'nın da bir cevdet sunay'ı var...
  • malatya da yaşanan alevilere oruç saldırısı hakkında twitter den açıklamalar yapan vali.

https://twitter.com/ulvisaran
  • an itibari ile habertürk kanalına "olaylar abartılıyor, her şey kontrol altında" diyen malatya valisi.
    aklıma nedense sivas katliamı zamanında, valinin dönemin iç işleri valisine "efenim olaylar kontrol altında, destek güce ihtiyacımız yok" demesi ve sonrasında yaşanan olayları getirmiştir.
  • full time vali, part time akp aday adayı idi bir zamanlar.

şimdinin kamu düzeni ve güvenliği müsteşarı.

öyle boş zamanı var ki, twitter'da hiç durmadan bir şeyler paylaşıyor.

ha bir de mülkiyeli. tek iyi özelliği bu sanırım.
  • "iki yıldır sürdürmekte olduğum kamu düzeni/güvenliği müsteşarlığı görevinden ayrılma talebinde bulundum. görevde bulunduğum süre içinde kdgm'deki mesai arkadaşlarımızla çözüm süreci ve demokratikleşme alanında yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. kdgm'nin çözüm süreci ve demokratikleşme alanlarındaki koordinasyon ve strateji görevi içişleri bakanlığı bünyesinde de devam edecek."

çözüm süreci ve demokratikleşme alanındaki yoğun çalışma dönemi,
    çalışma döneminin içişleri bakanlığı bünyesinde devam etmesi,
    akabinde gelen istifa talebi...

çözüm sürecinin ne zaman patlayacağı üzerine düşündüm tabi. bişiler anlatmaya çalışıyor ya, du bakalım.
  • aljazeera.com.tr sitesinden alıntı:

--- spoiler ---

doç. dr. ulvi saran, eski kamu düzeni ve güvenliği müsteşarı, vali. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi kamu yönetimi ve siyaset bilimi bölümü'nden mezun oldu. kamuda önce başbakanlık devlet planlama teşkilatı'nda sözleşmeli uzman olarak çalışmaya başladı, ardından çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptı. 1992-2003 arasında içişleri bakanlığı'nda mülkiye başmüfettişi olarak görev yaptı. sağlık bakanlığı'nda müsteşar yardımcılığı görevinde bulundu. 2009-2012 arasında malatya valisi olarak görev yapan saran, daha sonra başbakanlık kamu düzeni ve güvenliği müsteşarı olarak atandı; 22 eylül 2014 tarihine kadar bu görevde bulundu.

twitter

--- spoiler ---

kaynak

.
  • sevdim kendisini, akpli olamayacak kadar donanımlı birisi.