şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ankara fen lisesinin efsanevi matematik ögretmeni. ögrenciler arasında munver olarak da bilinir. sınıfa ilk girdigi gün çocuklar ben deliyim beyanatlarıyla ünlenir ve sene boyunca her derste bunu tescil eden örnekleri bizzat yaşatır.
  • öğrenciler arasına saldıgı ajanlarıyla* bilinir. sizlerin arasında olan herşeyden haberim var benim der her daim, gerçekten vardır da haberi. insanı korkutur. sınavları sürekli erteleyip insanı herdaim çalıstırır. ama o çalıştırmalarına sonra bir gün vay bee münver olmasaydı biz napardık diye sükredersiniz.
  • sinifa ilk geldiginde psikopat izlenimi vermeye calisir. kapiyi acar, sinifa girer, konusmaz, oyle sert sert bakar ogrencilere. ama sonraki derslerde anlattigi garip hikayelerle ve davranislariyla eglendirir. acaba su anda hangi yolun kenarinda ot topluyor..

bir de eger yurtta kaliyorsaniz sabah sizi muzikle uyandirir. bazen de elinde sopasi yataklara vurur, gurultu yapar uyandirmak icin.
  • uyandırma teknikleri arasında kapı gıcırdatma da mevcuttur erkek yurdu sakinlernin anlattıklarına göre.
  • lise 1 geometri dersi, mart ayi ortaları:
    munver:cocuklar ne zaman sınav yapalım sizi?hmm bi dusuniymm bu ikinci sınav olduguna gore.. nisan 11 gibi yapalım da bitsin isimiz sonra bi ek sınav yapacak vakit kalsın..
    sınıf: (arada çalısabilecek yeterli zaman vardır) olur hocam guzel olur..

nisan 11: munver sınıfa girer, zor sınavları meshurdur ve senenin son sınavı olma ihtimali vardır. herkes titremektedir, deli gibi çalışılmıştır, kırmızı sorular cozulmustur vs..
    munver: noldu cocuklar defterleriniz nerde?
    sınıf:(şok halinde!) hocam sınav var ya bugün???
    munver: aa yapmayın ya ben unutmusum onu, neyse haftaya artık..
    genel bi rahatlama havası sezilir sınıfta, ne de olsa 1 hafta daha vardır çalısacak!

1 hafta sonra:
    munver: ya cocuklar, bugun sınav yapıcaktık biliyorum ama ben dun cok yorgun geldim eve soru hazırlıycak fırsatım olmadı, hafataya yapalım o yuzden.

yavas yavas sinirler gerilmektedir sınıfta.. geometri sınavı stresinden herkes morarmış durumdadır.
    1 hafta daha sonra:
    munver: bugun de hava cok guzel hic sınav yapasım yok benim cocuklar haftaya olsun..

bu boyle 11 hazirana kadar devam eder , her hafta essek gibi çalışılır artık bütün sınıf gazdır ful çekeriz biz bu sınavdan iddialarına filan girilir utanmadan ve nihayet 11 haziran itibariyle sınav olunur, 3 gun sonra sonuclar açıklanır sınıf ortalaması 49 çıkar...
  • fen liseli gençler keshanede içemesin, sıçamasın diye tam keshane'nin karşısında ev alacak kadar ileri gitmekten kaçınmayan, çok zeki olduğunu düşünen ve dengesiz davranışlarıyla bunu ispata çalışan fen lisesi öğretmeni. seveni azdır, az olması da normaldir. korku ya da macera filmlerinde kötü adamı oynayabilecek bir yüze, ifadeye ve konuşma şekline sahiptir. sevgilileri huzursuz etmekten ve mümkünse disipline vermekten büyük zevk alır.
  • cok zeki oldugunu iddia etse de bana gore saf olan afl hocasi. uc sene gelmesi ve lise 2 de matematik uygulama vermesiyle cok yakindan tanistigimiz kisi. ayrica yaratilan efsanelerin tersine benim erkek arkadasimi bilmesine ragmen beni cok seven hatta evime kadar arabasiyla birakan sahsiyet. ben de ozel bir nefret duymam kendisine, kotulugunden ziyade iyiligine tanik oldum cunku.
  • "kapı gıcırtısından kaset çıkarsalar ilk ben alırım" sözlerinin sahibi..
  • öğrenciyi psikolojik yönden çökertme yöntemlerinin bir parçası olarak günlerden bi gün bi dersinde "benim bi yüzüm melek, bi yüzüm köpektir." diyip hunharca gülmüş zat-ı muhterem.

sınav ve çalışma kağıtlarının köşelerine özlü sözler yazmaya bayılır. bi tanesi yıllar yılı aklımdan çıkmamıştır:
    "yarın yarın demiştin; bu gün dünün yarınıdır. bu gün ne yaptın ki yarın ne yapacaksın, deyiverdi.."