şükela:  tümü | bugün
  • sanat tarihi lisansını mimar sinan üniversitesinde yaptığı için batı ekolüne yakın duran, sanat tarihi terminolojisi hocam idi 2002 yılında *. işinin ehli, severek yapan bir kişi daha. böyle insanlara bayılıyorum. sayesinde ilgimi türk sanatında batılılaşmaya çekmiş, tezimi osmanlı batılılaşması üzerinden vermiş idim. o dönem bölümde tez danışmanım olmadığı halde.. kendisini bu kadar severim.

şimdilerde istanbul kültür üniversitesi'nde sanat ve tasarım fakültesi sanat yönetimi bölüm başkanı olmuş, çok mutlu oldum. internette dolaşırken iki tane kitabına rastladım, aşırı aşırı sevindim. youtube'da da kendisine ait şöyle bir video var.

https://www.youtube.com/watch?v=m3sfuhaekne

yayınladığı makaleler, bildiriler, kitaplar, editörlükler filan çok yoğun çalışır ve harika bir enerjisi vardır. sevdiğim hocalarımın başında gelir kendisi.
  • ytü stf sanat yönetiminde dersini aldığım profesör. buradan kültürde hoca olduğunu öğrendim. keşke bizim kadrolu hocamız olsaydı çünkü bölümümüzdeki sanat tarihçilerini cebinden çıkaracak kadar bilgili ve mütevazi. seneyede derse gelirse seçeceğim.