*

 1. tam adi mehmet yakup yilmaz.. nam-i diger "kadinlari anlamaya calisan adam"
 2. son zamanlarda milliyet'i güzel bir çizgiye oturtan gen.yay. yönetmen
 3. aşkı bildiğini sanan ama niteliksel belirlemelerden öteye bir hareketini göremediğimiz medya adamı
 4. kendisinin pek uğramdığını düsünsem de baba tarafından aslen salihlilidir ve hatta kocaçesme mahallesindendir*. isminin arasındaki yakup, dedesi yakup çavuş'un ismidir. fanatik fenerbahçelidir. bugün genel yayın yönetmenliğini yaptığı milliyet'ten çok memnun olmasak da radikal'in bulunduğu noktada çok payı vardır.
 5. 26.12.2002 tarihli yazısında resmen savaşı savunmuş adam.
  kalemini mermi gibi kullanmaktan çekinmemiş, abd ile birlikte irak'a girmemizi isteyen, irak-saddam ile yugoslavya-miloseviç ikililerini eşdeğer gören savaşsever adam.

  http://www.milliyet.com.tr/…2/26/yazar/myilmaz.html
 6. anadolu üniversitesi'ndeki söyleşisinde kendisine sorulan "tabak çanağın yanında verilen gazetede yazmak nasıl bir duygu" sorusuna, "mllet sayemizde porselen tabakta yemek yiyor;onları çizik melamin tabaklardan kurtardık" diyen gyy*.

  bir de tabii, asker bizi bilgilendirmiyor, keşke türk ordusu da amerikan ordusu gibi bizi bilgilendirse her konuda demişti. kendisine on yılda bir yapılan bilgilendirme!!! maksatlı darbeler hatırlatıldığında ise şöyle bir tebessüm etmişti.
 7. galatasaray uefa kupasını kazandığı zaman * sanki hiçbir $ey olmamı$ gibi 10 gün $arap, kadın, a$k yazıları yazmı$; galatasaray'ın devletten ödül alması söz konusu olunca "olmaz öle $ey, benim param falan" diye gaza gelmi$ fakat yine de uefa kupasından bahsetmeden yazmı$tır yazılarını. sayılı galatasaray dü$manlarından, ertuğrul özkök sınıfı bir yazar...

mehmet y. yılmaz hakkında bilgi verin