• adını ilk kez burada duyup, yukarıdaki şiirini okuduğum ve başkaca bir şiirini daha okumaya asla teşebbüs etmeyeceğim şahıs.

uzun cümleler, zıt kavramları birleştirerek edebiyat yaptığını zannederken anlaşılmaz ifadelerin içinde boğulup kalan bir anlatım... kısacası yeni nesil özentilerden gibi.

allah yolunu açık etsin diyelim yine de.
  • instagramda karşıma çıkan ve merak edip sipariş ettiğim bir roman olan noya'nın yazarı.

kitap çarşamba günü siparişim üzerine cuma günü elime geçti. ve kalan son bölümü de az önce tamamladım.

dürüst olmak gerekirse yeterince sardı. kurgu son derece iyi. fantastik bir kurgu gibi görünse de gerçekle çok ilintili. kahramanın karakterinde çirkinliğin güzelleştirlebileceği, ölümün sadece ölenle ilgilin olmadığı, sevginin sevişmekle aynı kulvarda ilerlemeyeceği gibi pek çok kavram sadeleştrilmiş ve son derece anlaşılır bir dille kaleme alınmış.

yazarı ile ilgili hiç bir yerde hiç bir bilgi yok. kitap değer görürse ki kanaatimce görecektir, bir kaç yıla kadar isminden söz ettireceğini düşünüyorum.

ayrıca psikoloji ile ilgili en temel bilgiler en sade şekilde üstelik bir karakterin ağzından sunulmuş. herkes egoyu, id'i öğrennebilir çok rahatlıkla.

gördüğüm tek sıkıntı editöryal bazı eksikler. tekrar kelimeler bazı kısımlarda sıklaşmakta. ayrıca son iki bölüm biraz aceleye getirilmiş gibi görünüyor.

son olarak kesinlikle tavsiye ederim. yeni yazarlara destek vermek gerekir.
hesabın var mı? giriş yap