1. antalya'da özel terapi tıp merkezi'nde çalışan ve sahibinin de olduğunu hatırladığım psikiyatr uzman doktor. özgeçmişi şu şekilde:

"04.09.1974 antalya doğumlu olan dr. mehmet yumru ilköğretim ve lise öğrenimini antalya’da yaptı. 1992-1999 yılları arasında anadolu üniversitesi tıp fakültesinde öğrenim gördü. 1999-2002 yılları arasında antalya manavgat’ta pratisyen hekimlik yaptı. 2002-2007 yılları arasında gaziantep üniversitesi tıp fakültesi psikiyatri ad’da ihtisasını yaptı. “ikiuçlu bozuklukta total oksidan ve antioksidan düzeyleri” isimli tezi ile mezun oldu. 1 yıllık mecburi hizmet görevinden sonra antalya’da çalışmaya başladı.

bilimsel anlamda 25’i yabancı, 15’i yerli dergilerde yayınlanmış toplam 40 yayınlanmış eseri, 49 sözel ve yazılı bildirisi ve psikiyatri alanında 5 ulusal ve uluslararası araştırma ödülü bulunmaktadır.

psikoterapist olarak; destekleyici psikoterapi, bilişsel davranışcı terapi, cinsel işlev bozuklukları terapisi, emdr, hipnoterapi alanlarında tedavi uygulamaları yapmaktadır.

idari anlamda türkiye psikiyatri derneği (tpd) ve türk tabibler birliği (ttb) içerisinde çeşitli görevler alan mehmet yumru halen türkiye psikiyatri derneği’nde aktif olarak çalışmaktadır.

terapi tıp merkezi mesul müdürlüğü görevini sürdüren mehmet yumru, evli ve 2 çocuk babasıdır."

kaynak: http://www.terapitipmerkezi.com/…t-yumru-1004200499

kendisine tedavi olmak için gittiğim birkaç ayda, iki kere intihar girişimim oldu. kötülemek istemiyorum elbette, her hasta her doktorla o uyumu sağlayamıyor psikolojik rahatsızlıklarda. hele benim gibi hastalar, doktorunu çok yüceltirken bir anda aşağılamaya başlayabiliyorlar. bu adamla konuşmak bana iyi geliyordu evet, ama terapilerden dayak yemiş gibi de çıkmıyor değildim. gerçi o zamanlarımda kimle görüşsem aynı şey olurdu muhtemelen.

denemekte yarar olan doktorlardan, sağ olsun.

mehmet yumru hakkında bilgi verin