*

şükela:  tümü | bugün
 • birzamanlar surekli trt'den takip ettigimiz ulkemizi yurt disinda basariyla temsil etmis yada etmis kadar olmus, soyadiyla ilgili kotu esprilere de maruz kalmis maratoncu, atlet.
 • şimdiki atletizm federasyonu başkanı.
 • chp'den milletvekili adayi.
 • katildigi yarislarin cogunu basta goturup yarida birakarak zamaninda bizleri hep sinir etmis maratoncumuz... 1984 frankfurt maratonu ikinciligi ve balkan kros sampiyonlugu vardir...

  kendisiyle akran olup da daha efendi kosan ve daha cok derece elde etmis bir abimiz icin (bkz: mehmet terzi)
 • soyadı ve yaptığı iş ile beni güldüren bi insan.sanki maratonlarda hızını alamamış bulgaristan, romanya derken polonyada soluğu almış memet e çağrı gibidir.ismini duyduğumda "bak dön, dönmezsen akşam ülkeye almayız" diye devam edecek sanırım söyleyen kişi, hep bunu beklerim, hadi nolur gibisinden kulak kabartırım çaktırmadan..ama hiç öyle devam eden birisi çıkmadı.olsun bigün söyliycekler biliyorum.
 • kafile başkanı olduğu bir uluslararası yarışma sırasında elvan can'ın antrenörü ile takıştığı için kendisi hakkında antrenörlük hayatını bitirecek şekilde ceza almasına sebep olan, buna rağmen kendisi chp'den milletvekili adayı olabilmek için uluslararası bir turnuvayı ortasında bırakarak ülkesine dönen, aynı zamanda bilet yolsuzluğuna da bulaşmak ve ırkçılık yapmakla suçlanan kimse.
 • bir zamanlarin maradona muadilindeki sporcusu. sokaklarda coluk/cocuk nasil ki, "evet, maradona geliyor...mardona maradona ve goool!" nidalari ile bagirdilarsa, bu abimiz icin de "evet sayin seyirciler mehmet yurdadon yarisi onde goturuyor ve finise varan o oldu" seklinde kendilerini onun yerine koyalardi. gorunen o ki, guzide spor adamimizin sansasyonlari da maradona'dan asagi kalir degilmis. bari bir yerlerde yapay penisi/menisi olmasa da, calinmasa...

  (bkz: maradona nin muzeden yurutulen stepne penisi)
 • komsum olur. bir ara parkin oradaki kosu pistinde sabahlari 40+ mahalle sakinleri ile takilir onlara sabah sporunun inceliklerini gösterirdi. sayesinde sabah nesemi bulurdum okula giderken. önde mehmet yurdadön arkasinda mahallenin kokonalari garip garip hareketler yaparlardi.
 • atletizm camiasında doğulu olmayanların nefret ettiği federasyon başkanı. çünkü kendisinin ciddi ciddi doğuluları kayırmakta,kamplara sadece doğuları almakta,gerçekten hakedeni milli takıma almamakta olduğu iddia edilir. 2004 olimpiyatlarından sonra yapılacak başkanlık seçimlerindede defterinin dürüleceği camiada öne çıkan ümitlerdendir.