şükela:  tümü | bugün
  • abd'nin, avrupa'nın ve neredeyse bütün batı ülkelerinin birleşerek, modern çağda ilk kez bu kadar açıktan ve net ülkemizin milli bütünlüğünü hedef aldığı bugünlerde, bütün siyasi ideolojilerden bağımsız olarak milli birlik ve beraberliğimiz için başta güney cephemizde terörist temizliği yapan türk ordusunun aziz unsuru mehmetçiklerimiz olmak üzere, kışlalarında üstlerinin verdiği/vereceği görevi yerine getiren bütün askerlerimize mesajlarla moral ve motivasyon sağlamak adına başlattığım kampanyadır. ınternet cağında olduğumuz için bu mesajların mehmetçiğe ulaşacağını düşünüyorum. sizler de içinizden gelen bir mesajı mehmetçik için buraya yazın lütfen.

benim mesajım:

güneyde terörist temizliği yapan asker kardeşlerim, benim yaşım çoğunuzdan büyüktür. ilim irfan yoluna askerlik görevimi hala yerine getiremedim. ancak belki aranızda üniversitede benim yetiştirdiğim, emek verdiğim öğrencilerim de vardır. hiç derslerde falan dememiştim sizlere belki ama, ülkemin bütün evlatları: hepiniz anadolunun trakyanın tertemiz, yiğit, dürüst ve yüreği güzel çocuklarısınız.

gerçekten bütün dünyanın baskısı şu an ülkemizin üzerinde ve biz türk milletinin geleceği sizin mücadelenize bağlı. size, aziz şehitlerimize ve gazilerimize her nimetten üstün bir nimet olan hürriyetimizi borçluyuz. sizleri istanbulundan, izmirinden, ankarasından, aksarayından, nigdesinden, erzurumundan, maraşından, ağrısından, muğlasından, trabzonundan, hülasa bütün bir vatan toprağından selamliyoruz ve dualarımız iyi dileklerimiz sizlerle.

ülke olarak aklımız ve kalbimiz gün içinde hayatın olağan akışında bile sizlerle. kahvede o okey oynayan amcalar bile "görüyon mu aslanları nasıl da vuruyorlar düşmanın göğsüne hançeri" diyerek duygulanıyorlar. oğlu askerde olan babalarınız gururla "benim oğlan da orda" diyor hiç endişeye düşmeden.

annelerin altın gününde, kısır, sarma tabaklarının konulduğu masalarda, 5 çayında siz ve size olan minnetimiz konuşuluyor. "kınalı kuzularım" diyor oğlu askerde olmayan bir anne bile sizin için. sağ selamet dönecekler inşallah baba ocaklarına" diyorlar.

ınanır mısınız kafelerde o dalga geçilen yeni nesil kızlar bile "uff ne yakisikliymis bee" diyerek sizleri konuşuyor. "ay allah korusun ponçik askerlerimizi" diyorlar kendi dünyalarındaki iletişim biçimiyle.

cuma'da imamların namaz öncesi vaazında ve hutbesinde de siz vardınız. size olan dualar ve cemaatin gür sesle amin demesi vardı, bazı piri fanilerin duygulanarak goz yaşlarının o ak sakallarına akmasının gercekleştiği.

esnafların tvleri hep açık ve kulakları sizin operasyon haberlerinizde gün boyu. bazı lokantalar camlarına "barış pınarı harekatında görev yapan asker ailelerine şu kadar indirimlidir" yazısını asmış bile.

dediğim gibi, hepimiz sizinleyiz tek yürek. çok uzun zamandan sonra ekşi sözlük'te bile üzerinde aynı paydada buluşulan tek konu size olan minnetimiz ve desteğimiz.

bizler "vatan toprağı kutsaldır kaderine terkedilemez" düsturunu benimseyen büyük bir kumandanın kurduğu cumhuriyetin çocuklarıyız ve hiç bir zaman da kaderine terketmedik. bu defa da terketmeyeceğiz ve sayenizde sınırları teröristlerden arındırılmış bir türkiye ile kağıttan kaplan batı devletlerinin gerçek yüzünün tüm dünyaya ilan edildiği güzel günler göreceğiz. zafer yakındır. allah yar ve yardımcınız olsun...
  • vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;
    sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
  • senin şehit olman; benim yaşamam demek ama senin yaşaman; türkiye cumhuriyetinin yaşaması demek.
    bizim için, ülkemiz için, yarınlarımız için yaşayın.
    hiçbir ananın evlat acısı çekmemesi dileği ile..
    dualarımız sizinle...
  • yurtta sulh cihanda sulh için uğraş
    ama türk ve türkçülük aleyhinde bulunanları ez !
    mustafa kemali hatırla .
  • allah’a emanet olun kardeşlerim, rabbim yar ve yardımcınız olsun.
  • türk ve türkçülük aleyhinde bulunanları ez. dün yaptınız bugün de yaparsınız.
  • sen 2210 yıllık bir ordunun askerisin. seninleyiz. allah seni korusun.