şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir dizi; çok yakında.
  • diriliş ertuğrul kadar tutmayacaktır.
  • diriliş ertuğrul ekibinin yeni dizisi. ocak 2018'de yayına başlayacakmış. başrollerinde kaan taşaner, serdar gökhan, ilker aksum ve ismail ege şaşmaz var. fragmanı şöyle:

https://twitter.com/…zdag/status/946078868762488833
  • arada ittihat terakki de diyebilirler umarım. korkmayın lan bu kadar! anlatacağıniz o kahramanların tamamına yakını cemiyet üyesi!
  • son fragmanıyla tarihin amına koyacağız diyorlar. öncelikle ziya gökalp'in minareler süngü diye bir şiiri yok bu şiiri yazan cevat örnek adında biri. yani 1918-1919 civarı bu şiir yok. recep okudu diye tarihin anasını bellemenize gerek yok.
  • bizim gibi başka bir ülke var mıdır bilmiyorum ki bu günün hakim ideolojisinin propagandası için bu kadar insan kanı kullanılsın askerler, şehitler alet edilsin. bugünün şehitlerini kullanmalarını geçtim artık 100 sene önce kanını canını bizler için vermekten bir an bile tereddüt etmemiş dedelerimizi kullanıyorlar. daha dizi başlamadan bunu nerden biliyorum ekipten biliyorum yapımdan biliyorum. bekleyip görelim
  • ertuğrul'un yapımcılarından gelen dizi.

yani güncel politik, siyasi olayları tekfur ve bizans üzerinden kitleye yedirme mevzusu bu sefer ingilizler üzerinden olacak muhtemelen.

iyi kötü bir dizi sektörü, bütçeli tarihi diziler falan yapılıyor ama koskoca tarihimizi "anlık" sayılacak mevzulara harcamanın bir açıklaması yok.

(bkz: #67019687)

(bkz: #71409763)

bu dizi sayesinde muhtemel olacaklar ortada... fragmandaki yakın çekim gümüş yüzüklerin satışı patlar. bir kısım evlad-ı osmanlı teşkilat-ı mahsusayı öğrenir, ertesinde teşkilat-ı mahsusa logolu gümüş yüzük satışları patlar, o kadar. çin'den yüzük siparişleri verilsin anca yetişir.

yazık...
  • malum birinin, zamanda yolculuk yaptığı bir devirden geçiyoruz.
    geriye gidiyor abdülhamit oluyor, daha geriye gidiyor ertuğrul oluyor, arada dönüyor, kut-ül amare kumandanı oluyor.
    işte bunların hepsi dizi formatında mitingler.
    işte bunlar hep goebbels.
  • salt siyasal islam propagandası ve bunun devlet televizyonunda yayınlanacak olması bile ülkenin içindeki durumu özetliyor. diziye ait fragmanı izleyen birazcık bilinç sahibi kişiler ne kadar saçmalık ve zırvalarla doldurulduğunu görecektir.

edit: sadece bir fragmanına bakarak yaptığım bu çıkarımın ne kadar doğru olduğu görülmüş. arada üç beş çomar bu gerzek yapımı savunmaya falan çalışmış. dediğim gibi, bilinç sahibi her birey burada yapılan saçmalık ve zırvaları görebilir. hiç öyle dram kasmaya falan çalışmasınlar. yok bizim kürt ve arap kardeşlerimiz bizi vurmaz, yok minareler süngü, yok din için savaşırık cihad uleyn falan geçiniz bunları.

buna ayrılacak bütçeyle cami yapsalar o bile bundan daha iyi bir yatırım olurmuş.
  • türk ordusunun kut ül amare zaferini anlatan dizi. bu dizilerde genel itibariyle tarih eksik anlatılsa da anlatılması iyidir.
    çünkü malum metroda kitap okuyanı internet ortamında tartaklayan bir güruh insanın olduğu kimsenin okumadığı bir ülkede böyle dizilerle insanlara az da olsa bilgi geçiyor.