şükela:  tümü | bugün
  • vatan uğruna canını ortaya koyan mehmetçikler için başlattığım kampanya.

şehit yakınları ve gazilerimiz için bir şeyler yapabiliriz. onlara bu milletin arkalarında olduğunu hissettirebiliriz.

sözlüğün böyle konularda duyarlı davrandığını biliyoruz.

karınca kararınca bağış yapalım. mümkün olduğunca da bu başlığı canlı tutalım.

resmi sitesinden bağış yollarıyla ilgili bilgilere ulaşılabilir.

http://www.mehmetcik.org.tr/tr
  • bizim için canını ortaya koyan mehmetçikler için oturup ağlayıp üzülmek dışında bir şeyler yapabileceğimi farkettiren başlık*.
  • sonuna kadar desteklediğim kampanya. her sene zaten düzenli olarak kurban bağışı yapıyorum. bu yıldan itibaren ekstra bir şeyler de yapacağım.
  • up
  • yardımın azı çoğu olmaz diyerek desteklediğim kampanya.

yalnız bu tür kampanyalar hatırlatmak babında iyi olmakla beraber ramazanda fitre, kurbanda kurbanlık bağışı yaparak sürekli hayatımızın içinde tutmamız gerek...

zekata hiç girmedim dikkat ettiyseniz, onu her zaman verebiliriz. ister toptan, ister bir yerde toplu tutup on iki aya bölerek.
  • görünce mutlu etmiş kampanyadır.

desteklenmesi ve az çok demeden yanlarında olduğumuzu gösterme zamanı, vatan millet sakarya edebiyatına ara verip destek olalım.
  • 2582'ye boş sms göndererek destek olunabilecek kampanyadır
  • maddi ve manevi destek vereceğim bir kampanya. kampanyayı başlatanları canı gönülden kucaklıyorum.
  • up up
  • direkt yardımların dışında dini bayramlarda da bağışta bulunabiliyorsunuz. uzun süredir kurban bağışlarını mehmetçik vakfına yapıyoruz, asla aile fertlerini rahatsız edecek bir durumla karşılaşmadık ayrı olarak belirteyim bunu. anneannem geleneksel olarak kesim karşılığı bağış yapıyor ve kesim sırası, yeri belirtilerek anneanneme dönüş yapılıyor üstüne küçük bir kutu da kavurma gönderiyorlar. her sene o minik kutu ile ve yaptığı yardımın karşılığını bulduğunu görünce mutlu oluyor. biz yeni nesil olarak kurban kesme şartı koşmadan diyanetin belirlediği miktarı bağış olarak veriyoruz.

yani demem o ki; hazır bayramlar da yaklaşıyorken, değerlendirilebilir. her şey sistemli, düzenli olarak işliyor. gönül rahatlığı ile bağışta bulunabilirsiniz.